İnatçı karın yağlarından kurtulmak pek de kolay değildir. Göbek bölgesinde biriken yağlar, pek çok kadının kabusu gibidir. Ancak çözümsüz değilsiniz! ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak, siz değerli okuyucularımız için göbek eritmenin 6 yolunu yazdık!

Egzersiz ve beslenme

Düzenli egzersiz yapmak ve diyet programına uygun beslenmek, sizi göbekten kurtarabilir. Ancak iyi bir program yapmalı ve buna uymalısınız. Egzersiz sonrasında meyveler, sebzeler, tam tahıllar ve dengeli bir beslenme uygulamalısınız. Ayrıca karın içi organların etrafına kamp kuran yağların sebebi olarak kolesterol, kalp ve diyabet hastalıkları için kontrolünüzü yaptırmalısınız.

TIKLA OKU: Evde göbek eritme egzersizleri

Stresten uzak

Bilim adamları stresin karın bölgesinde yağlanma konusunda etkili olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca yağlı ve şekerli gıdalar da doğrudan bu bölgede birikiyor. Stresten kaynaklanan kanda artan kortizol seviyesi, insülini reaksiyona sürüklüyor. Bu durumda canımız sürekli yemek ve tatlı çekiyor. Stresten uzak bir hayat için yoga ve meditasyon deneyin.

TIKLA OKU: Stresten kurtulmanın etkili yolları

Sigara ve alkol

Sigara içince ince kalacağına inananlardan mısınız? Çok yanılıyorsunuz! Sigara ve alkol, hem vücudunuzdaki stres hormonunu etkiler, hem bağırsakların içindeki hareketleri bozduğundan tam tersi kilo artışına neden olur.

Kişisel bir eğitmen

Göbek gibi belirli bir bölgede yoğunlaşan kilo sorununu gidermek için bir eğitmen kiralamak iyi bir çözüm olabilir. Nokta atışı yaparak, doğru bölgeleri çalıştırır ve gereksiz zaman harcamaktan kurtulursunuz. Üstelik kısa sürede sonuca ulaşırsınız.

Trans yağlar

Tıpkı vebadan kaçar gibi trans yağlardan kaçın. Birçok yiyecekte bulunan trans yağları farkına varmadan tüketiyor olabilirsiniz. Market alışverişlerinde etiket okumayı alışkanlık haline getirin.

Masaj

Karın bölgesindeki yağları eritmenin yollarından biri de masajdır. O bölgedeki yağların parçalanıp ter ve idrar yoluyla atılmasına yardımcı olurlar. Ancak masajla atığınız yağları, ardından iştahla yediğiniz yemeklerle geri almamanız gerekiyor.

Göbek eritme yollarını okudunuz. Aşağıdaki konu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Göbek yağlarını eriten besinler

Göbek eritmeye yardımcı bitki çayları

Evde göbek eritme için kolay yöntemler