Göbek ve bel çevresindeki inatçı yağlardan kurtulman için sana yardım edeceğiz! Evde kolayca yapabileceğin göbek eritme hareketlerini resimli olarak anlatıyor, daha çok yağ yakman için bilgiler sunuyoruz. Hazır mısın, hemen başlayalım!

Göbek eritme hareketlerine başlamadan 15 dakika önce performansını artırmak için bir fincan kahve içebilirsin. Kafein, vücudunun ihtiyaç duyduğu uyarıcı etkiyi verecek ve yağ yakmana yardımcı olacaktır.

Eğer, hayatında ilk kez egzersiz yapıyorsan, vücudunun güçlenmesi için ona zaman tanımalısın. Ancak, bu boş duracağın anlamına gelmiyor! İlk gün, 10 tekrardan oluşan bir set yaparsın, sonraki günlerde tekrar ve set sayısını artırırsın ve gün geçtikte kuvvetin yükselecektir.

Göbek eritme hareketleri aynı zamanda karın kası yapmaya yardımcı oluyor. Yani, fazla kilon yoksa bile bu egzersizleri yaparak daha sıkı karın kaslarına sahip olabilirsin. Tabii o zaman set sayısını artırman gerekiyor, örneğin bir antremanda 5 set yapmak istediğin görüntüye kavuşmana yardım edecektir.

Setler arasında birer dakika dinlenmen, kas sağlığın için yararlı olacaktır. 10 tekrardan oluşan bir seti tamamla, yaklaşık bir dakika dinlen ve yeniden başla. Ancak bu süreyi uzatma, vücudun soğumadan hareketlere devam etmelisin.

Gelelim yağ yakımı meselesine! Amacın göbek ve bel çevresindeki yağları yok etmekse (ki öyle olduğuna eminiz) hareketleri tamamladıktan sonra 25 dakika kardiyo türünde bir spor yapmalısın. Koşabilir, yüzebilir, ip atlayabilir, yürüyebilirsin.

Egzersizleri kardiyo sporlarıyla birlikte desteklediğinde hayalindeki vücuda çok yakında kavuşacaksın. Ama sadece istemek yetmez, bunu yapmalısın! Egzersiz sırasında su içebilirsin. Egzersiz bittikten sonra ise mutlaka su veya maden suyu içmelisin ki terle birlikte kaybettiğin suyu ve mineralleri vücuduna geri vermelisin.

Bu hareketler kadınlar ve erkeklerde göbek eritmeye yardımcı olur ve karın kasları yapmak için faydalıdır. Set sayısını her gün artırmak vücudunu şaşırtır ve daha iyi sonuç almanı sağlar.

Egzersizleri tamamladıktan yarım saat sonra ara öğün veya ana öğün yapabilirsin. Özellikle protein içeren yumurta, yoğurt, tavuk gibi besinler tüketmek kaslarını beslemeye yardımcı olacaktır. 

Eğer bel fıtığı, boyun fıtığı gibi hastalıklarınız varsa, doktorunuza danışmadan lütfen bu egzersizleri yapma.