California Cevizi
California Cevizi

Evde göbek eritme egzersizleri

Göbek ve bel çevresindeki yağlardan kurtulmak için düzenli olarak egzersiz yapmak gerekir. Evde kolayca yapabileceğiniz göbek eritme egzersizleriyle daha çok yağ yakabilirsiniz. “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizlere göbek eritme egzersizleri sunuyoruz. Hazırsanız, başlayalım!

Göbek eritmek için birinci egzersiz

Evinizde spor ya da yoga matınız varsa yere serip üzerine sırt üstü uzanın. Matınız yoksa düz ve yumuşakça bir zemin dahi işinizi görecektir. Ellerinizi kalçalarınızın yanında tutabilir ya da başınızın arkasında birleştirebilirsiniz.

Dizleriniz, ayak tabanlarınız yere değecek şekilde bükülü olmalıdır. Dizlerinizin arasında bir tenis topu olduğunu hayal edip bu boşluğu muhafaza etmelisiniz. Nefes alın, verirken başınızı ve kürek kemiklerinizi kaldırarak gövdenizi bacaklarınıza doğru çekmeye çalışın. Bu hareketi 6 ya da 15 tekrar arasında yapabilirsiniz.

Göbek eritmek için ikinci egzersiz

Kollarınız ilk pozisyondaki gibi başınızın arkasındayken, bacaklarınızı karnınıza doğru biraz çekip nefes alın, nefes verirken başınızı ve kürek kemiklerinizi kaldırmayı deneyin. Aynı anda bacaklarınızı da karşıya uzatmaya çalışın. Sonra tekrar bacaklarınızı kendinize çekerek başlangıç pozisyonuna geri dönmelisiniz. Bu hareketi 6 ya da 15 tekrar arasında yapabilirsiniz.

Göbek eritmek için üçüncü egzersiz

Ayağa kalkıp bacaklarınızı karnınıza doğru çekebildiğiniz kadar çekip, her bir bacağınız için bu hareketi 15 kez tekrarlayabilirsiniz.

Göbek eritmek için dördüncü egzersiz

Yan bir şekilde dirseğinizden destek alarak uzanmalısınız. Üstte kalan bacağınızı, karnınızı ve kalçalarınızı sıkarak yukarı kaldırıp indirmelisiniz. Bacağınızı indirirken diğer bacağınız ile tamamen birleştirmemeye özen göstermelisiniz. Bu hareketi her iki bacağınız için de 15 kez tekrar edebilirsiniz.

Göbek eritme yolları nelerdir?

Egzersiz sonrasında meyveler, sebzeler, tam tahıllar ve dengeli bir beslenme uygulamalısınız. Ayrıca karın içi organların etrafına kamp kuran yağların sebebi olarak kolesterol, kalp ve diyabet hastalıkları için kontrolünüzü yaptırmalısınız.

Bilim adamları stresin karın bölgesinde yağlanma konusunda etkili olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca yağlı ve şekerli gıdalar da doğrudan bu bölgede birikiyor. Stresten kaynaklanan kanda artan kortizol seviyesi, insülini reaksiyona sürüklüyor. Bu durumda canımız sürekli yemek ve tatlı çekiyor. Stresten uzak bir hayat için yoga ve meditasyon deneyin.

Sigara içince ince kalacağına inananlardan mısınız? Çok yanılıyorsunuz! Sigara ve alkol, hem vücudunuzdaki stres hormonunu etkiler, hem bağırsakların içindeki hareketleri bozduğundan tam tersi kilo artışına neden olur.

Göbek gibi belirli bir bölgede yoğunlaşan kilo sorununu çözümlemek için bir eğitmen kiralamak iyi bir çözümdür. Nokta atışı yaparak, doğru bölgeleri çalıştırır ve gereksiz zaman harcamaktan kurtulursunuz. Üstelik kısa sürede sonuca ulaşırsınız.

Tıpkı vebadan kaçar gibi trans yağlardan kaçın. Birçok yiyecekte bulunan trans yağları farkına varmadan tüketiyor olabilirsiniz. Market alışverişlerinde etiket okumayı alışkanlık haline getirin.

Karın bölgesindeki yağları eritmenin yollarından biri de masajdır. O bölgedeki yağların parçalanıp ter ve idrar yoluyla atılmasına yardımcı olurlar. Ancak masajla atığınız yağları, ardından iştahla yediğiniz yemeklerle geri almamanız gerekiyor.

Yorum Yapın

vestel