odem-sokucu-2003

Göbek eriten çay tarifini, Dr.Fevzi Özgönül’den aldık. Göbek ve bel çevresindeki yağları yakmaya yardımcı olan bu süper çay sayesinde hayalinizde vücuda kavuşacaksınız! 

Göbek eriten çay tarifinin faydaları

Göbek eriten çayın faydalarından biri, içinde bulunan salatalık, zencefil ve limon gibi besinler sayesinde sindirim enzimlerini çalıştırmak. Yediklerinizi daha kolay sindirmenize yardım eden göbek eriten çay, aynı zamanda uzun süre tokluk hissi veriyor. Tatlı isteğini azaltan ve düzenli olarak tuvalete çıkmanızı sağlayan göbek eriten çayı içerken hamur işi ve tatlılardan uzak durmak gerekiyor.

Malzemeler:

1 tane doğranmış salatalık

1 tatlı kaşığı rendelenmiş taze zencefil

1 adet dilimlenmiş limon

10-12 dal taze nane

1 litre su (oda sıcaklığında)

Hazırlanışı:

Göbek eriten çayın tam olarak işe yaraması için gece boyunca bekleterek demlenmesi gerekiyor. Bu nedenle çayınızı akşamdan yapmak daha doğru olacaktır.

Çayınız için cam bir sürahiye tüm malzemeleri ekleyin. Buzdolabında sabaha kadar bekletin. Daha sonra sabah, öğle, akşam ve ara öğünlerde olmak üzere bir büyük bardak tüketin.

Uyuyana kadar 1 litre çayı içmiş olun ve akşam yenisini yaparak bu küre devam edin. İstediğiniz kiloya inene kadar her gün içebilirsiniz.

gobek