Babanı çok takdir ettim ve böylesine medeni bir babaya sahip olduğun için mutlu olmalısın. Millet kız çocuklarını üç kuruş başlık parasına hiç tanımadıkları adamlarla evlendiriyor. Biraz düşün bakalım!

Yaşın daha çok küçük, biliyorum sana bütün hayatı öğrenmişsin, bütün dünyanın yükünü çekmişsin gibi geliyor ama daha doğru kararları verecek zamanda değilsin. Bana gelen mektuplar senin yaşında evlenip hemen çocuk yapmış ve şimdi mutsuzluğun içinde boğulan kadınlarla dolu!

Biraz hayatı tanı, eline ekmeğini al, çalış paranı kazan. Yabancı dil öğren, eğit kendini, başka hayatlar gör tanı. Sonra nasılsa evleneceksin! Bu acele neden?

Bence sen şimdi bırak ağlamayı, koş git babanın ellerini sarıl, seni evlendirmediği için öp onu ve teşekkür et! Biliyorum şimdi sana çok ters geliyor ama bir gün yatıp kalkıp babana şükür edeceksin.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

okur mektubu

Bundan iki ay önce çalışmaya başladım..iş yerimde askerden yeni gelen patronum oğluyla konuşmaya başladık her şey yolunda gidiyordu..ileriye dönük hayallerimiz vardı ama gel gör ki hepsi yerle bir..ilk başta dedim ya ailevi problemlerim var diye çare bildim babamla görüştüm istemeye geldiler…ama babam vermedi vermediği içinde arkadaşlığımız bitti ve bu durum beni çok üzüyor o benimle birlikte ağlayan biriydi ve bu ayrığın sebebi annesi diye düşünüyorum ve ben hala ona karşı boş değilim onu görürüm korkusu ile çarşıya çıkamıyorum bi seferinde denk geldi gördüm ve ağladım ne yapmamı önerirsiniz cevabınızı bekliyorum…