Gelelim şu delikanlıya, hayatın değerini şu anda en iyi sen anlıyor olmalısın. Artık hiç kimse için üzülmeye değmeyeceğini, yaşam yolculuğunun ne kadar kısa olduğunu biliyorsun. Arkadaşından durumu öğrendikten sonra aramaması bu adamla ilgili kafandaki düşüncelerden uzaklaşman gerektiğine inandırdı beni.

Bir insan, bırak sevdiğini, komşusu hastalansa koşuyor, hele böyle ciddi bir hastalıkta yanında olmayı seçmediyse, hemen üstünü kapat bu defterin. En azından bir telefon edip, öğrendiklerinin doğruluğunu sana sormalıydı. Kötü zamanında yanında olmayan biri, her kim olursa olsun, iyi gününde gelse ne yazar? Ben adamın üstünü çizdim, sen de bunu yapmalısın.Şimdi en doğru olan, hastalığının üstüne gitmek, yaşama tutunmak, kendine hedefler belirlemek ve seni gerçekten hak edecek bir insanla karşılaşman için, sağlığın için, sahip olduğun tüm değerler için dua etmek.

Sen bu hastalığı da, karşına çıkan tüm engelleri de aşacak kadar güçlüsün. Aynı zamanda kendini bırakıp, karşındakinin duygularını düşünecek kadar ince, yüce gönüllü ve sevgi dolu bir kalbe sahipsin. Yüreğini ve yaşamını senin kadar kıymetli bir ruha sahip birinin değerini bilmeyecek insanlarla kirletme.Psikolojik destek alıyor musun bilmiyorum ama çok faydası olacağına inanıyorum. Bunların hepsi geçecek, bu günler atlatılacak, buna inan, tüm kalbinle inan. Yüce Yaradan hepimiz için hayatın içinde olumsuz süreçler hazırlar ancak arkasından inanılmaz güneşler de doğar.Lütfen sadece kendini düşün. Gitmek isteyen gitsin. Sen iyi ve mutlu olduğun zaman her şey çok daha yolunda gidecek. İnanıyorum hayat sana büyük sürprizler hazırlıyor. Bu süreci aydınlığa giden bir tünel gibi düşün, mucizelere inan. Senin için bu evrende çok büyük mutluluklar hazırlanıyor. Zamanı gelince hepsi karşına çıkacak. İnan, güven ve dua et. Ben yoluna gireceğine inanıyorum.Senden kahkaha dolu mektuplar bekliyorum, sağlığınla ilgili gelişmeleri de bildirirsen beni mutlu edersin. Dualarım seninle….

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü

Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın

iyi günler diliyorum sizi uzun zamandır takip ediyorum alışkanlık oldunuz bende her gün illaki sizin sayfanıza giriyorum yazılarınızı okuyorum burcumu da tabiî ki de şimdi ben anlatayım biz çıkmaya başlayalı 17ay olmuştu çıkalı her şey yolundaydı yani ekim17ye kadar ben uzun zamandır baş ağrısı çekiyordum sonra hastaneye gittiğimizde tümör teşhisi konuldu bunu duyduğum gün yıkıldım ama sevgilime de söylemedim söylemek istemedim hani aralarda diyordum bir gün elimde olmadan bırakırsam seni sakın bana kızma olur mu diye o hep fazla umursamadı sonra ona anlatmaya karar verdiğim dönemde ayrılalım dedi olmuyor dedi ailesini bahane etti bende gitmesine tamam diyemedim 3ay zar zor devam ettirdik belki de son günlerimi onunla yaşamak istedim o bunu o dönemlerde bilmedi söylememeye karar verdim sanki söyleyince ne olacaksa onu kendimden uzaklaştırdım hastalığımın vermiş olduğu stres ile hep ona çattım kavgalar ettik bu 3ay böyle gitti sonra konuşurken bitsin dedi ben bu sefer bitmesin diyemedim içim acıyarak tamam dedim bitsin çok acı çektim günlerce ağladım üzüldüm bu sebepten dolayı hastanelerde yattım üzülmemem gerekiyor çünkü neyse arkadaşımla konuşurken sadece hakkını helal etmesini söylemesini rica ettim arkadaşım mesaj attı ona her şeyi anlatmış hasta olduğumu falan yinede inanmadı yanımda olmaya bile çalışmadı anlamamakla mı hata ettim onu da bilmiyorum ama anlatmak istemedim zaten bana ayrılalım demişti sevseydi yanımda olmak isteseydi ayrılalım demezdi söylemiş olsaydım ya bana üzüldüğü için yanımda olacaktı bunu istemiyordum ben yanımda olacaksa sevdiğinden olmalıydı ama olmadı ama ilk bu hastalığı söylediklerinde aklıma tek o geldi onun üzülmemesini istemiştim ama o benim kadar sevmemiş bence sizce nerede yaptım hatayı şimdi aramıyor sormuyor bile ama ben hala seviyorum onu ne zaman unuturum bilmiyorum düşünüyorum hatayı nerede yaptım yaptık bilmiyorum

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın