En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar”, ekibi olarak mutlu olmanız için birbirinden güzel tavsiyeler hazırladık! Hayat çok kısa, kendinizi mutlu etmek için şimdi harekete geçin, yaşam kalitenizi artırın! Hemen başlayalım ve mutlu olmak tavsiyeleri uygulayalım.

Stresin sebeplerini keşfedelim!

Mutsuzluğun temel sebeplerinden biri, aklımızın bir köşesinde çalkalanıp duran yapılması gereken işlerimizdir. Öncelikle derin bir nefes alalım. Defterimizde temiz bir sayfa açıp, bizi meşgul edip strese sokan işlerimizi yazalım. Bu sayede, aslında gözümüzde büyüttüğümüz birçok işin kolayca yapılabileceğini fark ederiz. Durumu netleştirdiğimizde çözüm yollarını bulabiliriz.

Parça parça sorunları çözelim!

Evin bir köşesinde yığılmış çamaşırlar, posta kutusunda okunmamış e-mailler, verilmesi gereken onlarca kilo olabilir… Bu sorunları çözmek, kesinlikle sizi mutlu edecektir. Ama, hepsini bir anda yapmamız mümkün değildir. En güzel çözüm planı ise, parça parça çözmektir. Bir anda bütün çamaşırları ütüleyip kaldırmayı düşünmeyin. “Bugün sadece 5 gömlek ütüleyeceğim“ deyip işe girişelim. 5 gömleği ütüleyince işi bitirelim ve ertesi gün aynı şekilde devam edin. Parçalara bölüp yönetmek, her sorunda işe yarar.

Lütfen her gün su içelim!

Aslında birçoğumuz yeteri kadar su içmediğimiz için kendimizi yorgun ve mutsuz hissediyoruz. Görüyor musunuz, aslında sorunun çözümü ne kadar basit? Saat başı bir bardak su içerek enerji seviyemizi artırabilir hatta metabolizma hızımızı yükseltip selülit veya fazla kilolardan kurtulabiliriz. Kendimizi mutlu etmek için bir fırsat daha ortaya çıkıyor: Cici bir sürahi ve bardak alalım. Bu sayede hevesimiz artar, daha fazla su içebiliriz.

Her gün 10 dakika yürüyelim!

Bizim sık sık yaptığımız ve gerçekten mutlu olmak için işe yarayan bir tavsiyemiz var: Her gün 10 dakika teşekkür yürüyüşü yapmak! Sadece on dakika, hayatımızı değiştirmeye ve mutlu olmaya yardım edebilir. Dışarı çıkıyoruz, 10 dakika boyunca hayatta sahip olduğumuz her şey için sıra sıra şükrediyoruz. Farkına varmadığımız birçok mutluluk sebebi olduğunu görüyoruz. Yürüyebildiğimiz, sağlıklı olduğumuz, bizi seven insanlar olduğu için şükrediyoruz. Evet, şükrettikçe şükredecekler şeyler artıyor!

Geçmişten kurtulmayı deneyelim!

Maalesef, geçmişe fazla takılıp kalıyoruz ve bu bizi mutsuz ediyoruz. Oysaki, geçmişten kurtulmayı denemek bile hayatta mutluluk kapılarını bize açıyor. Geçmiş, gerçekten geçmişte kaldı. Onu değiştiremeyiz. Filmlerdeki gibi bir zaman makinesi yok, geçmişe mühadele edemeyiz. Lütfen, bunu kabul edelim. Geleceğimize umutla bakalım ve Eckhart Tolle’un dediği gibi “şimdinin gücü” ile kendimizi mutlu edelim!

Daha fazla mutluluk tavsiyemiz var!

Mutlu olmak için tavsiyelerimiz bununla sınırlı değil, daha fazlası var! Yüksek Topuklar okuyucularına özel mutluluk yöntemlerini okumak için aşağıdaki görsele tıklayınız.