ise-yarayan-guzellik-sirlari
Hollywood yıldızlarının neden bu kadar iyi göründüğünü biliyor musunuz? Üstelik makyajsız halleriyle bile! Yüksek Topuklar ekibi olarak biz de bu konuyu merak ettik ve araştırdık. Bakın Hollywood ünlüleri nasıl bu kadar iyi ve bakımlı görünüyormuş?

Güneşe karşı

Öncelikle en önem verdikleri şey, zarar gelmeden önce korumak! Yani kırışıklar olduktan sonra değil, olmadan önce önlem almanın önemine inanıyorlar. Bu yüzden mutlaka güneş koruyucu krem kullanıyorlar. Yaz kış fark etmeden, ciltlerine güneş koruyucu krem sürüyorlar. Hatta makyaj altı nemlendiricilerini bile, güneş koruyucu krem özelliği olanlardan seçiyorlar.

Retinol

Ameliyat ve dolgu olmadan önce, retinolün önemini kavramışlar. İçeriğinde iyi oranda retinol olan kremler kullanıyorlar. Hücrelerin yenilenmesi ve gençliğini, elastikiyetini koruması için retinolün ne kadar değerli olduğunu fark etmişler ve içeriğinde retinol olan ürünleri baş tacı yapıyorlar.

Yüzdeki sorunlara çözümler için tıklayın!

Diyet ve egzersiz

Cilt sadece dışarıdan bakım yaparak güzelleşmiyor. En önemli şey içeriden de beslemek. Tüm ünlüler sağlıklı yemek ve egzersiz programını aksatmadan uyguluyorlar. Hatta hepsinin bir beslenme uzmanı var ve kilo vermek için değil, doğru beslenmek için mutlaka destek alıyorlar.

ciltsirlarii-2

Sahte reklamlar

Moda olan her şeyi ciltlerine sürmüyorlar. Arkasında bir ünlünün resmi var diye, her kremi alıp denemiyorlar. Markayı ve içeriği iyi takip ediyorlar. Ciltlerini tanıyor ve cilt tipine uygun olanın dışına çıkmıyorlar. Çok güven duymadan ve araştırmadan, sadece reklamı oldu diye, saçma bir ürünü modaya uymak için alıp yüzlerine, bedenlerine sürmüyorlar.

Dermatolog

Cilt bakımı hakkında doğru bilgiye sahip olmadan, kafalarına göre bakım uygulamıyorlar. Öncelikle bir dermatoloğa giderek, ciltlerinin tipini, hassaslığını, ihtiyaç duyulan vitamin ve kürleri öğreniyorlar. Ondan sonra seçimlerini doğru yaptıkları için, kullandıkları ürünlerden fayda görebiliyorlar.