Genital bölge kokusu nasıl giderilir?

Her gün iç çamaşırınızı değiştirmiyorsanız, tuvaletinizi yaptıktan sonra temizlenmiyorsanız, genital bölgedeki tüyleriniz uzunsa, sürekli akıntı varsa; muhtemelen siz de genital bölgede kötü koku sorununu yaşıyorsunuz. Genital bölgedeki kötü koku, öncelikle sizi rahatsız etmeli ve buna karşı önlem almalısınız. Peki, vajina kokusu nasıl giderilir? İşte, cevabı…

Elbette aşırı özensiz insanlarda genital bölgedeki kötü koku etrafa yayılmakta ve insanları rahatsız etmektedir. Rahatsızlık verdiğiniz insanlar sizinle ilgili ne düşünüyordur dersiniz? Birlikte olduğunuz erkek, genital bölgenizdeki kötü kokudan rahatsız oluyor ancak sizi kırmamak için bunu size söylemiyor olabilir. Kendinizi koklayıp, eğer sorun varsa bunun yüzleşmelisiniz.

Tüyler nedeniyle oluşan kötü koku

Genital bölgenizdeki tüyler uzunsa; kötü kokuya sebep olur. Bu bölgedeki tüylerden kurtulmak için yapılabilecek en doğru işlemlerden biri lazer epilasyon, biri ağdadır. Eğer canınız yandığı için bu işlemleri yapamıyorsanız; jilet, tüy dökücü krem gibi çözümlerden faydalanabilirsiniz. Kadınlara özel üretilmiş jiletlerden satın alarak, cildinizi tahriş etmeden genital bölgedeki tüylerden kurtulabilirsiniz.

Özensizlik nedeniyle oluşan kötü koku

Her gün temiz iç çamaşırı giymiyorsanız; iç çamaşırınızda biriken bakteriler, kötü kokuya sebep olur. Bu sebeple her güne yeni bir temiz iç çamaşırı giyerek başlamalısınız. Ekonomik durumunuz yeterli olmadığı için çok sayıda külotunuz olmayabilir, normal. Sadece beş dakikada kirli iç çamaşırınızı biraz sabunla yıkayıp tertemiz yapabilirsiniz. Zaten külotlar ince kumaştan olduğu için hemen kurur ve sürekli temiz çamaşırınız olur.

Temizlememek nedeniyle oluşan kötü koku

Tuvaletinizi yaptıktan sonra su ve tuvalet kağıdıyla temizlemiyorsanız; rahatsız edici kötü koku oluşur. Genital bölge temizliğini asla es geçmeyin. Bu işlem için dilerseniz; genital bölge dokusuna uygun ıslak mendiller de kullanabilirsiniz. Tuvaletten çıkmadan önce ellerinizi bol suyla ve sabunla yıkamayı unutmayın.

Akıntı nedeniyle oluşan kötü koku

Beyaz, sarı, kahverengi tonlarında sürekli akıntı sorunu yaşıyorsanız; bunu çok ciddiye almalısınız çünkü yumurtalıklarınızda ya da rahminizde bir sorun olabilir. Çözüm üretmek için internetten arama yapmayı bırakın ve doğruca jinekoloji bölümünden bir randevu alın. Eğer doktora gitmek için ekonomik durumunuz yetersizse; belediyelerin ücretsiz olarak hizmet verdiği kadın sağlığı merkezine gidin.

Vajina kokusu nasıl giderilir, öğrendiniz. Genital bölge hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Vajinal akıntı için bitkisel tedavi yöntemi

Genital bölge temizliği nasıl yapılır?

Vajinada kaşıntı neden olur?

Yorum Yapın