Genital bölgede kararma, kadınların en sık yaşadığı sorunlardan biridir. Jilet, ağda kullanımı, hamilelik dönemi ve yaşın ilerlemesi vajinada kararmaya neden olabilir. Ancak, vajinada meydana gelen kararmaları doğal ve sağlıklı yöntemlerle gidermeniz mümkün. En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak sizlere, genital bölge kararması için kesin çözümler sunuyoruz.

Genital bölge beyazlatması için en sağlıklısı doğal yöntemlerden faydalanmaktır. Uzmanlar da bu sorunu gidermek için öncelikle bitkisel çözümleri denemenizi önermektedir. Sizlerle paylaştığımız doğal tarifileri her gün veya gün aşırı uygulayın ve mucize değişimi görün.

Genital bölge beyazlatma kürü

1 kahve fincanı doğal elma suyu, yarım tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu, dolu bir yemek kaşığı vazelini karıştırın. Daha yoğun kıvamlı bir karışım isterseniz vazelin miktarını artırabilirsiniz. Karışımı elinizle genital bölgeye sürün. Vajinanız nemli veya ıslak olmamalıdır. Sürdüğünüz karışım tamamen kuruduktan sonra nemli bir bez veya kese yardımıyla temizleyin. İyice yıkayın. Son olarak bebek pudrası uygulayın.

Limon kürüyle vajina beyazlatma

Limon suyunu ipek kese yardımıyla genital bölgeye uygulayın. 3-4 dakika masaj yaparak renginin açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntemi, genital bölge istediğiniz beyazlığa gelene kadar her banyodan önce uygulayın.

Zeytinyağıyla ölü deriden kurtulun

Zeytinyağı, cildi ölü deriden arındırır ve yumuşacık yapar. Banyo girmeden hemen önce zeytinyağı ile genital bölgeye 3-4 dakika masaj yapabilirsiniz.

Renk açıcı zerdeçal maskesi

1 tatlı kaşığı toz zerdeçala yarım limon suyunu ekleyip iyice karıştırın. Karışım macun kıvamına geldikten sonra genital bölgeye sürüp 10 dakika bekletin. Ardından ılık suyla durulayın. Beyazlatıcı bu maskeden tam fayda görmek için haftada en az 3 gün uygulamalısınız.

Genital bölge kararması için yoğurt

1 yemek kaşığı yoğurt ve yarım limonun suyunu karıştırın. Genital bölgenizin kararan yerlerine uygulayın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra durulayın ve bölgeye bebek pudrası dökün. Bu maskeyi her gün ya da gün aşırı yapabilirsiniz. Ayrıca sadece genital bölgeye değil, koltuk altına, dirseklere ve bacak arasına da uygulayabilirsiniz.

Genital bölge kararması için kesin çözümleri öğrendiniz. Genital enfeksiyon veya genital hassasiyetiniz varsa bitkisel çözümleri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız!

Yüksek Topuklar öneriyor:

Genital bölge temizliği nasıl yapılır?

Vajinada kaşıntı neden olur? 

Vajina hakkında bilinmeyen 7 gerçek