Geniş alna sahip kadınlar için, bazen makyaj hileleri yeterli olmaz. Saçların kesimi ve modeli, geniş alnı kamufle etmek için çok önemlidir. En çok tercih edilen yöntem kakül kestirmek olabilir. “Yüksek Topuklar” ekibi olarak alnı geniş kadınlar için saç modelleri derledik. Saç modellerine göz atarak, yüzünüz için doğru olana karar verebilirsiniz.

Bob saç kesimi

Kısa saçlar, alnı her zaman olduğundan daha küçük gösterir. Kafanızın ve alnınızın büyüklüğünden şikayetçiyseniz saçlarınızı kısa kestirebilirsiniz. Özellikle bob saç kesimi, geniş alnınızı daha küçük gösterecektir. Kestirdikten sonra, saçınızı tek bir yöne doğru ayırmaya çalışın.

Dağınık kaküller

Dağınık kesilmiş kaküller, her yüz tipi için uygundur. Son derece kullanışlı olan bu model, stilinize ayrı bir hava katacaktır.

Yana yatırılmış perçem

Yoğun kakül kullanmaktan hoşlanmıyorsanız, bu modeli deneyebilirsiniz. Normalden biraz daha uzun kestirdiğiniz perçemlerin tümünü yana alarak geniş alnınızı daha küçük gösterebilirsiniz.

Yoğun katlı kesim

Geniş alnınızı daha küçük göstermek için, yoğun katlara sahip bir kesim deneyebilirsiniz. Katlı saçlarınızı, bir köpük yardımıyla gün içinde rahatlıkla şekillendirebilirsiniz.

Derin ayrılmış saç

Hazırlanmak için fazla zamanınız yoksa, saçlarınızda derim bir ayrım yaratın. Böylece, hem hoş bir tarz yakalamış olursunuz, hem de alnınızı olduğundan daha küçük gösterebilirsiniz.