Sevgili kardeşim, yaşının çok genç olduğu gerçeğini sana yazsam da biliyorum ki kar etmeyecek.

İlk aşk dünyanın en değerli aşkıdır. Gelecekte hep bunu hatırlayacaksın. Hayatına ilk aşk olarak bu kadar düzgün ve doğru bir delikanlının girmiş olması şanstır.

Gelecekte olabilecek ihtimaller üstüne fazla kuruntuya kapılmışsın bence. Dur bakalım hayat neler gösterecek? Daha ortada hiçbir şey yok. Erkek arkadaşın daha oralara gidip kendine başka birini bulmadı. Yani, ortada vahlanacak bir durum yok.

Bence sen de kendine bir yol çizmelisin. Bak, arkadaşın güzel bir hayat planı hazırlamış. Onu uygulamak için de uğraşıyor. Senin de bu genç yaşta yapman gereken budur. Önüne bir hedef koy, sen de şimdiden başla çalışmaya ve o şehirdeki bir okulu kazanmak için mücadele et. Sadece söylenmekle, kurmakla, aklına kötü senaryolar getirmekle yol alınmıyor. Madem bu delikanlıyı çok seviyorsun, onun için savaş, bana sorarsan aslında kendi hayatın için savaş.

Hayatta her acıyı çektiğini, her kazığı yediğini düşünmek bu yaşta çok doğal, ancak emin ol, daha yaşamın hiçbir yüzünü görmüş değilsin. Umarım hep böyle pembe tarafını görmeye de devam edecek kadar şanslı olursun.

Ayşeciğim, aşk dediğin yeryüzünün en güzel duygusudur. Sen kafandaki kuruntular yüzünden aşkı yaşamayı unutuyorsun. Boş ver bunları! Senin geleceğini garanti altına alman gerekir. Bunun için de önce meslek sahibi bir genç hanım olmak yolunda ilerlemelisin. Aşk, hayatı sadece biraz daha çekilir kılar. Merak etme, kimse ayrıldı diye ölmez. Ayrılık acısı ağırdır ve bana sorarsan, bir yüreğin sevmeyi öğrenmesi ve adam olması için, mutlaka en az bir kere aşk acısını tatması lazımdır. Ancak senin hayatında daha olmamış şeyler için endişelenmene gerek yok. Bir gün aile evinden çıktığında, emin ol çok fazla gerçekle yüzleşecek ve bu güzel günleri arayacaksın.

Günümüzde mutlaka her kadının maddi özgürlüğünü eline almış, üreten, okuyan ve düşünen bireyler olması gerekiyor. Bu yüzden önce silkelen, gelecek planlarını meslek ve okumak üzerine kur. Aşk o zaman seni zaten bulacaktır veya bırakmayacaktır.
Güzel haberlerini almak dileğiyle…..

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü
Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın

 

2 senedir mutlu bir beraberliğim var… 17 yaşındayım o da 18… ben onun ilk çıktığıyım… oda benim ikinci…başlarda hiç sevmiyordum onu, ilk çıktığıma inat olsun diye başlamıştım … çocukluk işte,ama sonradan öyle aşık oldum ki çok efendi kızlarla pek samimiyeti yok onun için geleceği, mesleği herkesten önemli…mantıklıda düşünüyor,beni de üniversiteye teşvik etmek için sende çalışacaksın aynı şehirde okuyacağız düşünsene süper olacak falan diyor… ben sınava seneye gireceğim , o bu sene hazırlanıyor ve kesin kazanacak gözüyle bakıyorum çünkü hakkını vererek çalışıyor…ama ben seneye kazanamazsam ve o başka şehirde okursa aramızdaki bağların kopacağına eminim…çevremde büyüklerim çocukluk aşkı diye bakıyorlar arkadaşlarım hariç ama bana öyle gelmiyor insan ciddi düşünmediği bir kişinin üzerine kurar mı hayallerini… o benden ayrılırsa geleceğim söner diye düşünüyorum… o ilk benim elimi tuttu ilk beni öptü… bende onda gerçek aşkı buldum eminim buna… o bana karşı sevgisini fazla belli etmiyor başak burcu ve tam burcunun özelliklerini taşıyor…benim için ağlasa bile gelip bana ölse söylemez… ondan ayrılmaktan çok korkuyorum… ya ilk sene istediği şehre giderde her şey biterse tamam biliyorum seven insan yapmaz ama bir anlık zevki ağır basarsa??? :(( çok üzgünüm … şuan üniversiteye çalışmak için abisinin öğretmen olduğu şehre gitti… zaten üniversiteyi de orada kazanmak istiyor,abisinin öğretmen olduğu şehirde… daha dönmeyecek oradan…arada gelirim diyor bana:( aklına kötü şeyler getirme aşkım diyor falan ama hikaye geliyor bunlar bana … yaşım size küçük gelebilir ama gerçekten hayatın her türlü halini de gördüm kazığını da yedim… ayrılsak bile beni unutabilir mi en çok bunu merak ediyorum… çok güzel günler geçirdik ama karasızım lütfen bana yardım edin…erkekler çok kolay mı siler sevdiği kızı??? 🙁

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın