Genç gösteren saç modelleri ve renkleri

Saç modeline ve rengine doğru karar verebilmek kadınları daha iyi ve dinamik hissettirir.  Hiçbir kadın saç stiliyle yaşından daha büyük görünmek istemez. Peki, genç gösteren saç modelleri hangileridir? “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizlere genç gösteren saç modellerini açıkladık.

Genç gösteren saçlar

Saç, kadının en önemli aksesuarlarından biridir. Saçlarınızda yaptığınız en ufak değişiklik bile tüm havanızı değiştirmeye yetebilir. Bu nedenle saç stiline karar verirken renk ve model konusunda her zaman daha genç gösterenleri tercih edilmelidir. Hemen hemen her kadın belirli bir yaştan sonra daha genç görünmenin yollarını arar. Genç gösteren saç modelleri de bu konuda onlara yardımcı olacaktır.

Kaküllü saçlar

Saçlarında doğal ve havalı bir değişiklik yapmak isteyenler için kakül doğru tercih olacaktır. Kakül sayesinde yüzünüzdeki çizgileri ve diğer kusurları örtebilirsiniz. Ayrıca uzun saçlarınızı kestirmeye kıyamıyorsanız kakülle daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Katlı ve hacimli saçlar

Saçlarınızı katlı kestirerek daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Katlı kesim saçlarınızı daha hacimli göstererek havanıza hava katacaktır. Aynı zamanda hacimli saçlar tüm dikkatleri üzerine çekerek yüzünüzdeki kusurları kamufle edecektir. Düz kesim saçlar zamanla sönerek sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir.

Kısa ve katlı saçlar (lob model)

Son yıllarda çok popüler olan lob model saçlar birçok ünlü isim tarafından da tercih ediliyor. Uzun saçlardan sıkılanlar için lob model saçlar genç ve havalı bir tercih olacaktır. Yüz şeklinizi belirginleştiren bu model sayesinde bir illüzyon yaratmanız mümkün. Fotoğraf çekilirken elinizle kolayca şekil vererek harika pozlar verebilirsiniz.

Genç gösteren saç renkleri

Saç rengi de modeli kadar dış görünüme etki eden bir faktördür. Beyaz tenliyseniz sarı, açık kumral gibi renkler sizi donuk gösterecektir. Koyu ve daha doğal renkleri tercih edersiniz olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz. Sarı saçtan vazgeçemiyorsanız makyaja biraz daha zaman ayırmanızı tavsiye ederiz. Buğday tenliyseniz küllü sarıları tercih edebilirsiniz. Bakır, kızıl, mor gibi iddialı renkler yüzünüzdeki kusurları daha çok ön plana çıkarabilir. Bu nedenle ilerleyen yaşlarda tercih etmemelisiniz. Doğal, ışıltılı kahveler, kumrallar, kestane rengi, her zaman sizi olduğunuzdan daha genç gösterecek renklerdir.

Genç gösteren saç modellerini ve renk tavsiyelerimizi dikkate alarak havalı ve genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yorum Yapın

vestel