Biz kadınlar, yaşımız kaç olursa olsun, her zaman olduğumuzdan daha genç görünmek isteriz. Ancak zamanı geri alamadığımız için, bazı ufak dokunuşlarla cildimizin sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlayabiliriz. Yüksek topuklar ekibi olarak sizlere, genç gösteren makyaj tüyoları veriyoruz. İşte, genç görünen bir cilde sahip olmak için yapmanız gerekenler..

Cildinizi mutlaka nemlendirin!

Kırışıklıklar, bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterir ve genelde kuru ve nemsiz ciltlerde oluşur. Cildinizi düzenli olarak nemlendirerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Makyaja başlamadan önce cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle cildinizi nemlendirin, yumuşacık bir cilde sahip olun.

Makyaj bazı kullanın!

Makyaja başlamadan önce uygulayacağınız baz hem cildinizi makyaj malzemelerinin zararlı etkilerinden korur, hem de cildinizin daha pürüzsüz ve yumuşak görünmesine yardımcı olur. Olduğunuzdan genç görünmek istiyorsanız, baz kullanmayı ihmal etmeyin!

Göz altı morluklarından kurtulun!

Yaş ilerledikçe, cildimize renk veren hücreler de yaşlanır. Bu nedenle, göz altlarındaki koyuluklar daha da belirgin bir hale gelir. Göz altı morluklarını, tüm cilde fondöten uygulamadan önce sarı bazlı bir kapatıcıyla kapatabilirsiniz.

Yüksek Topuklar ekibi olarak, göz altlarındaki kötü görüntüden kurtulmak için evde çözüm önerileri hazırladık. Okumak için BURAYA TIKLAYIN!

Likit fondöten tercih edin!

Likit fondötenler diğer fondötenlere göre cildi daha iyi bir gösterir. Ancak, yine de çok yoğun uygulamamaya dikkat edin. Aksi takdirde, yüzünüzdeki çizgilere dolarak genç görünmenize engel olabilir. Yüzünüzün daha canlı ve ışıltılı görünmesini istiyorsanız, fondötenin içine sıvı aydınlatıcı ekleyebilirsiniz.

Makyaj fırçası kullanmayın!

Makyaj fırçası kullanmak yerine fondöten ve kapatıcı uygularken ellerinizi kullanın. Elinizin ısısı, ürünün daha iyi dağılmasını sağlar ve çizgilere dolmasını önler.

Kontür uygulayın!

Likit bronzlaştırıcı veya cilt tonunuzdan birkaç ton koyu bir fondötenle ince bir kontür uygulayabilirsiniz. Kulak hizasındaki yanak boşluğundan ağzınıza doğru düz bir açıyla uygulanan kontür yüzünüzün daha kemikli ve ince görünmesini sağlar. Aynı zamanda, genç gösteren makyaj hilelerinden biridir.

Allık sürmeyi unutmayın!

Elmacık kemiklerine doğal bir şekilde allık uygulamak yüzünüzde kaldırma etkisi yaratır ve olduğunuzdan genç görünmenize yardımcı olur. Özellikle, her cilt tonuna uyan şeftali tonlarındaki allıklar hem kolay uygulanır hem de yüzünüze canlılık katar.

Pudra kullanmayın!

Pudra cildi yaşlandırır, bu nedenle olabildiğince az kullanmalısınız. Yağlı bir cilde sahipseniz ve pudra kullanmadan yapamıyorsanız, yalnızca alnınıza, göz altınıza ve çenenize kullanmaya özen gösterin. Çok fazla pudra uygulamak, ilerleyen zamanlarda kırışıklığa yol açabilir.

Gözlere ve dudaklara yoğunlaşın!

Günlük makyajınızda, gözlerinizi ve dudaklarınızı ön plana çıkarırken sadelikten uzaklaşmayın. Kaşlarınızı kalem veya far yardımıyla doldurabilirsiniz. Gözlerinize de ince bir eyeliner, dudaklarınıza da nemlendirici ve parlatıcı uygulamak yeterli olacaktır. Bu tarz ufak dokunuşlar sayesinde yüzünüz daha canlı ve genç görünecektir.

Genç gösteren makyaj tüyolarını öğrendiniz. Makyaj hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Yağlı ciltler için en iyi 10 fondöten

Yaşlı gösteren 8 makyaj hatası

Renkli gözler için makyaj önerileri