Zamanı ve yaşlanmayı durdurmak kaçınılmazdır. Ancak, her kadın olduğundan daha genç ve güzel görünmek ister. Bunu başarabilmek için birtakım konularda daha dikkatli ve özenli olmak gerekir. Beslenme, cilt bakımı ve renklerle yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve daha genç görünmek mümkündür. “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizlere, genç görünmenin yollarını sunuyoruz.

Beslenmenize dikkat edin!

Vitamin ve mineral bakımından zengin besinler tüketin. Özellikle demir içeren besinler, göz altınızdaki yaşlanma belirtilerine engel olur ve daha genç görünmenizi sağlar. Ispanak, fasulye gibi besinlerle demir eksikliğinin önüne geçebilirsiniz. Fazla tuz ve şeker tüketmekten kaçının. Tuz, vücudunuzun su tutarak şişmesine ve olduğunuzdan yaşlı görünmenize neden olur. Ayrıca, fazla tuz sağlığınızı da olumsuz etkiler. Şeker, yaşlanmayı hızlandıran besinlerdendir. Sağlık açısından da son derece zararlıdır. Beslenmenizin yanı sıra bol bol su içmeye özen gösterin. Su, cildinizin daha genç ve taze görünmesine yardımcı olacaktır.

Cildinizi nemlendirin!

Nemini kaybetmiş, kuru ciltler daha çabuk kırışır ve donuk bir görünüm yaratır. Bu da sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Buna engel olmak için cildinizi mutlaka nemlendirmelisiniz. Cilt bakımı rutininize nemlendirici eklemeyi unutmayın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra, cilt tipinize uygun bir kremle cildinizi nemlendirin.

Göz çevrenize iyi bakın!

Göz çevresi, hassastır ve gerekli bakım yapılmadığında sizi olduğunuzdan yaşlı gösterebilir. Göz çevrenizi düzenli olarak nemlendirmek, gözaltı torbaları ve morluklarından kurtulmak için doğal ürünler tercih kullanabilirsiniz. Özellikle E vitamini içeren ürünler, göz çevrenizi daha aydınlık ve taze gösterir. Ayrıca, makyaj sırasında göz altlarınıza daha kremsi, nemlendirici özelliğe sahip ürünler kullanmalısınız. Aksi takdirde, kusurlar daha çok ön plana çıkabilir.

Makyaj yaparken dikkat edin!

Makyaj, daha güzel görünmek için tercih edilen bir yöntemdir. Ancak doğru yapılmayan bir makyaj sizi olduğunuzdan yaşlı gösterebilir. Bu nedenle bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Allığı, yanaklar yerine elmacık kemiklerine uygulamalısınız. Rengini de pembe, şeftali gibi doğal tonlarda tercih etmek, sizi daha taze bir görünüme kavuşturur. Göz makyajında ise, göz farı uygulamadan önce bir baz uygularsanız, far göz kapaklarınızdaki kırışıklıklara dolmayacaktır. Rimeli, sadece üst kirpiklere sürmelisiniz. Alt kirpiklere sürülen rimel, göz altlarındaki kusurları ön plana çıkarır ve sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Gelelim dudaklara… Ruj rengi seçerken doğal ve genç tonlar tercih etmelisiniz. Koyu ve karanlık tonlardaki rujlar yerine, şeftali, pembe, nude tonlar seçin. Son olarak, ruju sürmeden önce altına baz olarak kalem veya nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Kaşlarınız sizi genç göstersin!

Kaşlar, yüzün ifadesini doğrudan etkiler. Bu nedenle şekillendirirken çok dikkatli olmak gerekir. İnce kaşlar sizi olduğunuzdan yaşlı gösterirken, kalın ve doğal kaşlar daha genç gösterir. Kaşlarınız seyrekse ve boşluklara sahipse, kaş kalemi veya kaş farıyla kaşlarınızı doldurabilirsiniz.

Genç gösteren saçlar!

Saçlar, sizi olduğunuzdan daha yaşlı veya daha genç gösterebilir. Bu yüzden saç modeline doğru karar verebilmek çok önemlidir. Kadınlar, yaş ilerledikçe kısa saçlara yönelirler. Genelde, ağır modeller tercih edilir. Ancak tam tersi, uzun ve katlı veya küt saçlar daha genç bir görünüm yaratır. Kısa saçtan vazgeçemiyorsanız küt ve kaküllü bir model tercih edebilirsiniz. Böylece, yüzdeki kusurlar daha az dikkat çeker, siz de daha genç bir havaya sahip olursunuz. Saç rengi de modeli kadar etkilidir. Ten renginize uygun, sizi daha canlı gösterecek doğal tonları tercih etmelisiniz. Doğru saç rengi, yüzünüzü aydınlatarak, bakışlarınızı ön plana çıkarmalıdır.

Duruşunuza özen gösterin!

Sıkı, dik ve sağlıklı bir duruş, olduğunuzdan daha genç görünmenize yetecek öneme sahiptir. Bu nedenle, hareketi artırmak ve egzersiz yapmak gerekir. Sağlıklı yaşam için beslenmenin yanı sıra egzersiz yapmak da çok önemlidir. En azından, günde yarım saat açık havada yürüyüş yapmaya çalışın. Hareketli bir yaşama sahip olmak, daha dinç ve canlı kalmanızı, daha mutlu olmanıza yardımcı olur.

guzellik banner