Kadınlar için düğün telaşı, gelinliğe karar vermekle başlar. Konu gelinlik seçimi olduğunda, çoğu gelin adayının kafası karışır. Gelinliğinizi seçerken stres yaşamamak ve doğru bir tercih yapmak için dikkat etmeniz gereken konular vardır. En yakın arkadaşınız olarak sizler için gelinlik almadan önce dikkat edilmesi gerekenleri derledik.

Gelinlik modellerini araştırın!

Gelinlik modelleri hakkında bir fikriniz yoksa, biraz araştırma yapmalısınız. Dergilere, internet sitelerine veya ünlülerin gelinliklerine göz atarak onlardan ilham alabilirsiniz. Beğendiğiniz gelinliklerin ortak özelliklerine karar verin. Böylece, istediğiniz gelinlikle ilgili bir vizyon oluşturabilirsiniz. Gelinlik turlarına çıkmadan önce mutlaka trendlere göz atın.

Gelinlik alışverişi içi geç kalmayın!

Gelinlik provaları sandığınızdan uzun sürebilir. Hazır olduğunda bazı düzeltmeler yaptırmanız gerekebilir. Bu nedenle, gelinlik alışverişine erken başlamak en doğrusudur. Böylece, karşılaşabileceğiniz tüm aksilikleri strese girmeden ortadan kaldırabilirsiniz.

Gelinlik denemeye ucuz olandan başlayın!

Gelinlik alışverişine ucuz modeller deneyerek başlayın. Belki, bütçenizi sarsmadan uygun fiyatlı bir gelinlik bulabilirsiniz. Eğer ucuz modeller arasında beğendiğinizi bulamazsanız, yüksek fiyatlılara bakmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, gelinlik alışverişine hafta içi çıkmak sizin için daha uygun olacaktır. Çünkü, hafta sonu her yer fazlasıyla kalabalık ve stresli olur. İstediğiniz modellere bakmakta zorlanabilirsiniz.

Gelinlik provalarına doğru kişileri götürün!

Yakınlarınızın görüşü sizin için çok önemlidir. Ancak, gelinlik provalarındaki kalabalık kafanızı karıştırabilir. Bu nedenle, provalara fikirlerini beğendiğiniz iki veya üç kişiyi götürmeye dikkat edin.

İç çamaşırına doğru karar verin!

Gelinlik denerken dikkat etmeniz gereken konulardan biri iç çamaşırıdır. İç çamaşırı, gelinlik modeli hakkında sizi yanıltabilir. Gelinlik denemeye giderken, vücut tipinize uygun bir iç çamaşırı tercih edin. Korse kullanımı da gelinliğin duruşuyla ilgili size fikir verir.

Vücut tipinize yakışan gelinliklere bakın!

Gelinlik modeli seçerken en önemli nokta, vücut tipinize uygun olmasıdır. Uzun ve balık modeller, ince ve uzun boylular için idealdir. Alt bölgesi zayıf veya geniş olan gelin adayları, deniz kızı ve kabarık modeller tercih etmelidir. Büyük beden bir gelin adayıysanız, ön araştırma yapın. Büyük beden gelinlik satan mağazaları veya diktirmek için büyük beden tasarımları öğrenin.

Gelinliğin kumaşına ve işlemelerine dikkat edin!

Gelinliğin en önemli detayları, rengi, kumaşı ve işlemeleridir. Bu konuda seçim yaparken, vücut tipinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. İpek, tafta veya dantelli tasarımlar ağır bir görünüm yaratır. Bu nedenle, ince fiziğe sahip gelin adayları için daha uygundur. Büyük beden gelin adayları, sade ve hatları belli etmeyen kumaşlar tercih etmelidir.

Rahat edeceğiniz gelinliği seçin!

Ne yazık ki çoğu gelinlik, istediğiniz rahatlıkta olmaz. Düğün gününde rahatça dans edebilmek için, gelinlik denerken hareket etmeyi deneyin.

Kafanızın karışmasına izin vermeyin!

İstediğiniz gelinliği bulduğunuzda, gelinlik bakmayı bırakın. Gelinlik bakmaya devam ederseniz kafanız karışabilir. Bu da size zaman kaybı yaşatır.

2018 yılının en güzel gelinlik modellerini görmek için tıklayın!