Dünyadaki ilk hyalüronik asit dolguların yaratıcısı Fransız Laboratoires Vivacy, yenilikçi medikal estetik ürünleriyle artık Türkiye’de.

25 yılı aşkın deneyime sahip uzmanlar tarafından Fransa’da kurulan Laboratoires Vivacy, hiyalüronik asit ve doğal antioksidanlar, dermal dolgu maddeleri konusunda uzman bir şirket. Yenilikçi bir bakış açısıyla yaşlanma karşıtı tedavide yüksek kaliteli enjekte edilebilir ürünler tasarlayan ve üreten Laboratoires Vivacy, hiyalüronik asit üretme teknolojisi açısından en prestijli fabrika olarak anılıyor. Ve güçlü uluslararası dağıtım ağı sayesinde 80’den fazla ülkede tercih ediliyor.

Laboratoires Vivacy, ürünlerinde biyolojik fermantasyon ve hayvansal kökenli olmayan, Avrupa Farmakopesi yüksek saflıkta hiyalüronik asit kullanıyor. Güvenilir, yüksek performansa sahip ve doğal sonuçlar veren yaşlanma karşıtı ürünleri, muadillerinden farklı olarak antioksidan içeriğiyle de öne çıkıyor. Ayrıca yüksek kalite arayışı, tedarikçilerin düzenli denetimi, hammaddenin titiz seçimi, imalat sürecinin niteliği, çalışma alanlarının kontrol edilmesi Laboratoires Vivacy’nin en önemli hizmet prensiplerini oluşturuyor.

Laboratoires Vivacy’nin en önemli markası olan STYLAGE® ise, sıradan bir hyalüronik asit dermal dolgu maddesi değil. Avrupa’da pazarlama yapılmadan, sadece tavsiye edilerek başarı elde eden lider bir marka. Patentli IPN – Like Technology üretim sürecini kullanan STYLAGE® ürünlerinin hepsi, başka hiçbir dolgu maddesinde olmayan ve çok güçlü bir antioksidan olan Mannitol içeriyor. Sonuç olarak, bu yenilikçi formül, her türlü kırışıklık ve tüm cilt tipleri için güvenli, uzun ömürlü bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Doğal dudak düzeltme, hacim restorasyonu, nem, çene tasarımı, gözaltı çukuru düzeltme, boyun, dekolte ve el gençleştirme için özel ürünlere sahip olan STYLAGE®, 2015 yılında Polonya Estetik Dermatolojisi Derneği tarafından “En İyi Dolgu Malzemesi” olarak seçildi. STYLAGE®’ın diğer bir ödüllü ürünü French Kiss olarak da bilinen Special Lips adındaki dudak dolgusu. Special Lips, Prix de Beauté Cosmopolitan 2015’te “Yüz İçin En İyi Estetik Ürün” ödülünü aldı.

Bilimsel Tıp Fakültesi Kozmetik Tıp Fakültesi Yönetim Konseyi üyesi Dr. Emanuele Bartoletti, STYLAGE® hakkında şunları söylüyor: “Kırmızı meyvelerde bulunan ve doğadaki en kuvvetli antioksidan olan Mannitol, cildi korumayı ve cildin daha iyi nemlenmesini sağlıyor. Buna ek olarak, STYLAGE®’ın içindeki kaliteli hiyalüronik asit ve yenilikçi IPN teknolojisi, doğal bir şekilde hacmi artırıyor.”

Bir süredir kliniğinde Vivacy’nin STYLAGE® dolgularını kullanan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, ürünleri çok kaliteli ve yüksek performanslı oluşuyla tercih ettiğini söylüyor ve şöyle diyor: “Kendine has patenti alınmış olan STYLAGE® dolguları, hyalüronik asit, antioksidan ve mannitol karışımından oluşan içeriğiyle birçok markadan farklı bir formüle sahip.” Uygulamalarında çok doğal sonuçlar elde ettiğini belirten Op. Dr. Haytoğlu, dolguların herhangi bir şişme, morarma, deformasyon sorunu yaratmadığını bu nedenle hastalarından da çok olumlu dönüşler aldığını söylüyor.

Özellikle ‘French Kiss’ olarak bilinen ödüllü STYLAGE® Special Lips ürününün benzersiz olduğunu söyleyen Haytoğlu, bu dolgunun özel yapısı sayesinde çok iyi sonuçlar verdiğini söylüyor ve diyor ki: “Özel çapraz bağ yapısına sahip olan STYLAGE® Special Lips’in yapısının çok ince olmasının yanı sıra akışkanlığı da çok rahat. Buna rağmen kalıcılığı da çok iyi. Uygulama sonrasında hastanın dudağında herhangi bir topaklanma ya da granülasyon oluşturmuyor. Bu da hem beni, hem hastalarımı çok rahatlatıyor. Hoş bir dolgunluk yaratmasının yanı sıra yaşlılıkla birlikte gelen kaybolmuş dudak yapısının yeniden oluşmasını sağlıyor. Doğal bir antioksidan olan mannitol içermesi sayesinde serbest radikallere karşı koruma sağlıyor ki, bu başka hiçbir dolgu markasında olmayan bir özellik.”  

Artan başarılarıyla hareket eden Laboratories VIVACY, 3.500 metrekarelik yeni bir üretim tesisi inşa etti. Cenevre’den sadece 10 dakika uzaklıktaki, Fransa’nın Haute-Savoie bölgesinde yer alan yeni fabrika, Avrupa ve uluslararası standartlar ile yönetmeliklere uygun gelişmiş imalat teknolojileri, yenilikçilik, araştırma ve ürün geliştirme merkezi olmuştur.