Bazen fotojenik olmadığımızı düşünürüz. Fotoğraflarda aynada kendinizi gördüğünüz gibi çıkmıyorsanız bu işte bir terslik var demektir. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için fotoğraflarda güzel çıkmanın 8 yolunu araştırdık. Bu kurallarla ölümsüzleştirdiğiniz anlarda harika görüneceğinizden eminiz.

Kamera açısı önemli!

Güzel görünmediğiniz fotoğrafların çoğunda kamera açısı yanlıştır. Doğru açıyı elde etmek için kameranın size biraz çapraz durması gerekir. Böylece elmacık kemikleriniz daha belirgin, yüzünüz daha ince ve bakışlarınız daha cazibeli görünür. Bunu daha iyi pekiştirmek için ünlülerin kırmızı halı pozlarını inceleyebilirsiniz.

Büyük bir gülümsemeye hayır!

Eğer samimi ve eğlenceli bir poz vermek istiyorsanız, büyük bir gülümsemeden uzak durmalısınız. Yüzünüzün daha rahat ve yumuşak bir ifadeye bürünmesi için hafif bir gülümseme her zaman daha iyi olacaktır.

Dudaklarınızı büzmeyin!

Şu sıralar herkesin yaptığı hataya düşmeyin ve fotoğraf çektirirken dudaklarınızı büzmeyin. Bırakın oldukları gibi kalsınlar. Öpücük atmadığınız fotoğraflarda daha alımlı göründüğünüze eminiz.

Kıyafet seçimine dikkat!

Eğer boydan bir fotoğraf istiyorsanız üzerinizdeki kıyafete dikkat etmelisiniz. Fazlalıklarınızı belli eden streç giysilerden uzak durarak fotoğraflarda daha zayıf görünebilirsiniz. Aksi halde olduğunuzdan daha şişman görünmeniz muhtemel.

Yan durun!

Özellikle boydan fotoğraf çektirdiğiniz zaman düz durmak yerine ellerinizi belinize koyun ve yan durmayı deneyin. Böylece kırmızı halıdaki ünlülere taş çıkarabilirsiniz. Bu hile onlarında sık sık başvurduğu hilelerden biridir.

Kendinizi çekin!

Nasıl göründüğünüzü bilmek için son yılların en popüler akımı selfie’ye (öz çekim) katılabilirsiniz. Telefonunuzun ön kamerasıyla kendinizi çekin ve en iyi poz nasıl verdiğinizi prova edin.

Flaş kurbanı olmayın!

Flaş kullanılmayacak ışıklı yerlerde flaş kullandığınız zaman göz bebeklerinizin kırmızı çıkması yüksek ihtimal. Bu nedenle bu kurala çok dikkat edin.

Gözlerinizi kırpmayın!

Flaş patlarken ya da fotoğraf çektirirken gözlerinizi asla kırpmayın. Aksi halde gözleriniz kapalı çıkabilir. Fotoğraf çektirirken birkaç saniye gözlerinizin açık kalması sizi daha güzel gösterecektir.