makyaj-setleri-cantasi

Cildinizdeki kusurları gizlemek, pürüzsüz bir görünüm kazandırmak için en büyük yardımcınız fondötendir… Ancak, en iyi sonucu almak için fondöten sürerken ve seçerken dikkat etmeniz gereken püf noktalar vardır. ‘Yüksek Topuklar’ olarak, güzellik rehberini sizinle paylaşıyor ve fondöten hakkında merak ettiklerinizi açıklıyoruz.

  • Fondöten nasıl sürülür?

Fondöteni cildinize uygulamadan önce cilt türünüze uygun bir ürün ile temizleyin. Cildiniz kuruduktan sonra cilt türünüze uygun nemlendirici krem sürüp, kuruması için bekleyin. Bu sayede cildinizi kozmetik ürünlerin verebileceği zararlardan koruyabilir hem de fondötenin kolayca sürülmesini sağlayabilirsiniz.

[wp_ad_camp_2]

  • Fondöten rengi nasıl seçilir?

Düzgün görünümlü bir ten ve makyajda başarılı bir sonuç için fondöten seçimi çok önemlidir. Kullandığınız fondötenin yapısı ve rengi cildinizin tipine ve rengine uygun olmalıdır; cilt renginizden bir ton daha açık bir fondöten rengi seçmek akıllıca olacaktır.

  • Elle fondöten nasıl sürülür?

Kompakt fondöten dışında tüm fondötenleri sürerken parmak uçlarınızı kullanın. Elin ısısı fondötenin akıcılığını artırdığı için hem cilde yedirmek daha kolay olur hem de dayanıklılığı artar. En önemlisi daha doğal bir görünüm sağlar.

Scarlett_Johansson

  • Fondöteni nasıl dağıtmak gerekir?

Fondöteni alnınıza, burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize benek benek sürün. Az miktar ile başlayın, gerekirse ilave edersiniz. Çok fazla miktar, sürülmeyi zorlaştıracağı gibi maske etkisi de yaratır.

  • Fondöten sürmenin püf noktaları nedir?

Cildinize parmaklarınızla basınç uygulayarak ortadan kenarlara doğru tüm yüzünüze yayın. Boyun ve kulaklara doğru rengi iyice yedirin. Yüzde renk bütünlüğü sağlamak için göz kapaklarınızın üzerine ve gözün alt kısmına da sürün. Profesyonel bir sonuç istiyorsanız, nemli bir sünger ile yüzün dışına doğru fondötenin üzerinden geçin.

  • Kusursuz fondöten nasıl sürülür?

Dudak ve göz makyajına geçmeden önce fondötenin cildinize iyice oturması için bir süre beklemek en doğru karar olacaktır.

Fondöteni yeni sürmenize rağmen sivilce veya göz altı halkaları tam kapanmamış olabilir. Bir kapatıcı ile bu hataları düzelterek canlı, sağlıklı, ışıl ışıl bir görünüme sahip olabilir, makyajınızı gönül rahatlığı ile tamamlayabilirsiniz.

[quote_center]Ünlülerin makyajlarını görmek için fotoğrafların üzerine tıklayın[/quote_center]