Birinci Adım: Saçlarınızı Föne Hazırlayın

 

Saçlarınızı, saç türünüze uygun şampuanla yıkadıktan sonra durulayın ve havluyla kurulayın. Hacim veren spreyi; dolgun görünmesini istediğiniz bölgelere sıkın ve fön makinesiyle saçlarınızı kurutun.

 

İkinci Adım: Saçlarınızı Parçalara Ayırın

 

Saçınızı; üç tutama ayırın. Saçlarınızın arka kısmını yatay bir çizgiyle iki ayırın. Tepede kalan saçı ise hafifçe toplayın. Orta kalınlıkta yuvarlak bir fırçayı saç diplerine yerleştirin.  Fönle birlikte aşağı doğru ilerleyerek saçı düzleştirin. En son tepedeki tutamlara aynı şekilde fön çekin.

 

Üçüncü Adım: Saç Uçlarını Kıvırın

 

Her tutamın üzerinden son kez geçerken tam saç ucuna geldiğinizde fırçayı dik tutun ve saç fırçaya dolanmışken fırçayı döndürün ve saçtan ayırın. Bu arada fönü saç ucunda birkaç saniye bekletin.

 

Dördüncü Adım: Saçlarınıza Dalgalar Yapın

 

Orta kalınlıkta bir maşayı başınıza dik bir şekilde tutarak saç tutamlarının ortadan başlayarak uçlarına kadar sarın ve birkaç saniye beklettikten sonra bırakın.

 

Beşinci Adım: Saçlarınıza Parlaklık Kazandırın

 

Saça parlaklık veren bir sprey sıkın. Dalgalarınızın daha da dolgun görünmesini istiyorsanız hafifçe saçınızı karıştırın. Fakat bunu yaparken saç diplerine ve saçın üst kısımlarına dokunmayın, sadece ortasına hareket kazandırmanız yeterli olacaktır.