balon-kadinGeçmişten getirdiğimiz üzüntüler, bugünümüzü gölgeliyor ve mutluluğumuzu engelliyor. Evet, içimizden bir ses bize ‘geçmişi unut’ diyor ama söylendiği kadar kolay olmadığını biliyoruz, öyle değil mi? Haklısınız.
‘Yüksek Topuklar’ olarak biz, zihin, beden, ruh bütünlüğünü yakalamak ve şimdiki zamanın gücünden faydalanmak için uzmanlardan destek ve rehber alabileceğimize inanıyoruz.
Zamanın sonsuzluğu, ağırlığı, geçmişin yapışıp kalan anıları, geleceğin bilinmezliğine duyulan kaygı…
Hepsinin altında güçsüz kalan zihnimiz ve bedenimiz. Belki “an” da kalarak, onu farkederek yaşamayı başarırsak hafifler ve sadeleşiriz… Tam bu noktada Shege Danışmanlık özgür ve spontan bir alan bulma imkanı sunan dramayı bir terapi tekniği olarak kullanıyor. Uzman bir dramaterapist ve psikolog tarafından uygulanan atölyeye sınırlı sayıda kayıt alınacaktır.

Dramaterapi Yaratıcı Sanatlar terapisinin bir kolu olarak 21. yy ın başlarında grup terapileri ve kişisel gelişimde bir metod haline dönüştürüldü.Özellikle İngiltere ve Amerika da gündelik hayatın bir parçası haline gelen alternatif bir farkındalık kazanma ve dönüşüm workshopları ülkemizde maalesef dejenere olarak içi boş ticari amaçlarla yapılan bir ticarete dönüştü.

Dramaterapi, uzman bir terapist tarafından yöntemine uygun şekilde katılımcıya özgür bir alan ve imkanlar ortamı yaratılması ile başlar. Katılımcının deneyimleme ve görme yolu ile yeniden yorumlamaya açtığı ‘benlik algısı’ üzerinde çalışma fırsatı bulacağı Geçmişi Bırak Şu An’a Bak Dramaterapi atölyesi, kişisel yakınmaların nasıl giderilebileceği ile ilgili katılımcıyı fikir sahibi yapmayı hedefliyor.

farkindalik-atolyesi

FARKINDALIK ATÖLYESİNE KATILIM İÇİN

10 Haziran 2015 Çarşamba Saat: 19.30 – 22.00

Atölye Adresi: Ayrıntı Akademi, Asmalı Mescit Mh. İstiklal Cad. Saka Salim Çıkmazı No: 3/2 Beyoğlu İSTANBUL

Rezervasyon İletişim : 0532 322 01 51 – 0535 243 78 44

Kişi başı bilet : 100 TL

Atölye çalışmamız için rezervasyon yaptırılmasını rica ederiz.