goz-makyaji-kadin

Göz farı nasıl sürülür?

Çekici göz makyajında farın modası asla geçmez! Gri farlarla dumanlı göz makyajı yapabilir, beyaz farlarla daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz. Güzellik konusunda da en yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak, far nasıl sürülür adım adım anlatıyoruz.

  • Far sürmek için hazırlık yapın

Far sürmeye başlamadan önce göz kapaklarınızın üzerine ince bir tabaka fondöten yahut pudra sürebilirsiniz. Böylece far için iyi bir zemin oluşturmuş olursunuz ve makyajınız daha kalıcı olur.

[wp_ad_camp_2]

  • Göz rengine uygun farı seçin

Göz renginizle karşıtlık oluşturacak renklerde farlar seçerek başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Far rengi göz renginizle aynı olmamalı, mutlaka belirgin şekilde daha açık yahut daha koyu olmalıdır.

  • Farklı renk karışımlarını deneyin

Far sürerken farklı renk karışımları yaratmak eğlenceli olabilir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken noktalar var. Toz farlar birbirleriyle kolaylıkla karışırlar ancak krem farkları birbirleriyle karıştırmayı denerseniz homojen olmayan karışımlar elde edersiniz ve göz kapağınızda gölgeler yerine dalgalanmalar oluşur.

gozeegzersizleriiix-10

  • Far sürme tekniklerini öğrenin

Tek renk far sürmek: En kolay ve en klasik tekniktir. Büyük bir far fırçası kullanarak kirpik diplerinden başlayarak yukarılara doğru, fırçanızı aşağı yukarı oynatarak farı tüm bir göz kapağınıza sürebilirsiniz. Gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız açık renkler, küçük göstermek istiyorsanız da orta ve koyu renkler tercih edebilirsiniz.

Orta göz kapağına far sürmek: Göz kapağınızın kat yerine far sürmek gözlerinize derinlik katar. Bunun için orta boy bir fırçayla göz kapağınızın doğal çerçevesini takip edebilirsiniz. Bu teknikle, dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz.

Kirpik çizgisine yakın far sürmek: Bu gözleri belirginleştirir ve kirpiklerin daha gür görünmesini sağlar. İnce bir far fırçasıyla kaş hizanızın biraz aşağısından ince bir çizgi çekerek etkili bir görünüm elde edebilirsiniz.

dogal-banner