California Cevizi
California Cevizi

Fallara Meraklı mısınız?

Kendimi aradığım ve bulmak için pek çok yola girdiğim çocukluk ver ergenlik sürecine dönüp baktığımda anlıyorum ki; ne olacağınız o günden belli oluyor. Karakteriniz biraz güçlü ve dişli bir yapınız varsa, aileniz ve eğitmenleriniz sizdeki yetenekleri fark etmeyip atlasalar bile, biraz yaş aldığınızda nereye gideceğinizi buluyorsunuz.

Hiç durmadan şarkı söyleyen, müzik derslerini iple çeken ve ütü kordonlarını mikrofon yapan o küçük kız, sonunda büyüyerek şarkıcı oldu. Şarkı söylemeyi kendimi ifade etmenin ve yaşamla başa çıkmanın en iyi yolu olarak seçtim.

Lise yıllarında tiyatroya ilgim başlayınca, bu konuda eğitim almam gerektiğini fark ettim. Yolum Müjdat Gezen’e çıktı. Sonra olaylar birbirini takip etti. Şarkıcılığıma tiyatro bilgimi ekleyince, daha lezzetli bir şova dönüştüğünü gördüm.

Bütün bunların yanı sıra, bu dünyaya gelme amacımı sorguladım. Sürekli yazdım ve gün geldi, yazdıklarımın da birilerine ulaştığını keşfettim. Çok okudum, çok araştırdım ve hala bu alanda kendimi eğitmeye devam ediyorum. Ancak hiçbiri yeterli değildi. Tüm bunları yaparken, gizemin beni içine çekmesine karşı koyamadım.

Önce astroloji eğitimi aldım. Sonra parapsikoloji ve insan gizemi, evrenin işleyişi gündemime yerleşti. Fal, önceleri sadece bir eğlence aracıydı. Genç kızlık dönemimde İstanbul’da ne kadar falcı varsa, hepsini gezdim. Sonra gün geldi Tarot ile tanıştım. İşte o zaman, falcılara gitmeyi bıraktım çünkü kendi aracımı bulmuştum.

Tarot kartları ile aramda bir bağ kuruldu. Onlara elçilik etmeyi sevdim. Yaşamdaki görevimi bulmam konusunda bana yol gösterdiler. Ben bu dünyaya, sahip olduklarımla, biriktirdiklerimle ve az da olsa bildiklerimle, insanlara yardımcı olmaya, yol göstermeye gelmiştim. İçgüdülerime, önsezilerime güvenmeyi öğrendim. Bir Balık burcu kadını olarak, yeteneklerimin nerede kullanılması gerektiği konusunda astrolojiden yardım aldım. Sonunda Tarot’un da aracılığını sizlere bir ışık tutmak için kullanma zamanının geldiğini fark ettim.

Sevgili Arzu ile konuştuk ve Candan Mektuplar köşesinden sonra, Candan Tarot bölümü açmaya karar verdik. Haftada bir veya iki kişiye tarot falı bakarak, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Ne dersiniz, iyi yapmış mıyız?

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

9 Yorum

  1. ne güzel olmuş.. harika bir yenilik, tebrikler yüksek topuklar, bende fal isterim candan hanım

  2. çok iyi yapmışsınız hemde candan hanım çok sevindim. bende astroloji, yüz okuma sanatı ve beden diliyle ilgili araştırmalar yapıp kendi çapımda bilgiler edinmeyi çok seviyorm kişilerin karakteristik özelleikleriyle ilgili konular dikkatimi çekiyor tarot falınızdan ve astroloji bilginizden faydalanmayı çok isterim

  3. twkler..bende isterim fal..,.hem bu aralar ihtiyacim var sanki..zaten etrafda kimse anlamio ve bu yuzden kimseye bir seyler demiorm..birilerinden i olacagim her seyin i olacagini soleyen birine ihtiyac duyuyorum…

Yorum Yapın

vestel