Evliliğim Monotonlaştı


Evliliğinizi tekrar harekete geçirmenin yolu, ilk günlere geri dönmektir. Mesela eşine bir mektup yaz. Ona ilk aşık olduğun zaman neler hissetmiştin, neden onu seçmiştin, neden onu istemiştin, o günleri düşün ve duygularını, düşüncelerini yaz. Sonra şık bir sofra kur, makyajını, saçını yap, keyifli bir gece geçirmek için her şeyi hazırla ve eşine bu mektubu ver.


Kendisini hala çok sevdiğini, 7 yılın sonunda bazı heyecanlarını yittiğini fark ettiğini, bu yüzden o aşık olduğunuz günlere geri dönmek istediğini anlat. Onun da senin için hissettiklerini o günlere dönerek anlatmasını rica et.


Birlikte olabileceğiniz aktiviteler bul. Sinemaya gitmek, konsere gitmek, sahilde yürüyüş yapmak, ormanda gezmeye gitmek gibi birlikte olacağınız programlar yap.


Birbirinizi özleyebilmeniz için bir hafta ayrı tatil yapmayı öner. Herkes kendi arkadaşlarıyla bir hafta geçirsin, bakalım dönüşte neler hissedeceksin.


Yatak oyunları keşfet, fanteziler üret. Eşinle birlikte olabileceğin zamanlar yarat. Öğlen yemeğine davet et dışarıda birlikte yemek yiyin. Sonra herkes işinin başına dönsün mesela.


Önümüzdeki yaz için yurt dışında bir yer seçin birlikte, oraya gitmek için şimdiden para biriktirip, o ülkenin dilini öğrenmeye başlayın. Her hafta birkaç kelime ezberleyin.


Duygular durup dururken geri dönmezler. Onları tekrar canlandırmak bizim elimizdedir.


Sevgilerimle


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskilerOkur mektubuBen 7 yıldır evliyim, 1 kere boşanma konusuna giden kavgamız oldu. 7 yıldır çok şey yaşadık simdi esime eski sıcaklığım yok sizce ne yapmalıyım eskisi gibi olmak için?

5 Yorum

  1. Evlilik….iki yabancı insanın birbirini tanıma,en önemlisi de “Katlanma” serüveni..hiç mutlu evlilik görmedim.çünkü insanlar empati kuramıyor.karşılarındaki kişinin isteklerine cevap vermekte zorlanıyorlar…ahhhh hayat ne zor 🙁

  2. hayat aslında kendisine bunu zorlaştırana zor ve çekilmez,eğer insan kendini sevmiyorsa empatide kuramaz dolayısıyla başka birine katlanmak da zor gelir.

  3. Bi evlilik nasıl monotonlaşır bir türlü anlam veremiyorum, bi evlensem ah bi evlenebilsem adamı dünyanın en mutlu insanı yapabilecek derecede hayat tecrübesine ve daha nelere sahibim 🙂 ama yok işte yok koca yok :/

  4. şu anda olan hormonların cinsel arzun azalır canım elinin altında olunca ondan monotonlaşır bütün bekarlar da senin gibi düşünür ondan evlenir ztn bilseler evlenmezlerdi bence

  5. evlilik cember gibidir..bekarlar evlenip bu cemberin icine girmeyi, evliler de tekrar bekar olup bu cemberden cıkmayı hayal eder..evlenmiş ve ayrılmıs bir kadın olarak söyleyebilir ki,bekarlık sultanlıktır..

Yorum Yapın

vestel