Yeni yıla girmeye sayılı günler kaldı. Yılbaşı gecesi için planlar yapılmaya başlandı. Siz yılbaşı gecesini evde sevdiklerinizle geçirmeye mi karar verdiniz? O halde evde yılbaşı kutlaması için harika önerilerimiz var! ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak hazırladığımız haberimizi okuyun, yeni yılı keyifle karşılayın!

Yılbaşı gecesine az bir zaman kala herkesi tatlı bir heyecan sarar. Geceyle ilgili planlar yaparız, sevdiklerimiz için hediyeler alırız. En önemlisi tüm yılın güzel geçmesi için dileklerde bulunuruz. Yılbaşı gecesinin keyifle geçmesi, yeni yıla harika bir giriş yapmak demektir. Peki, yılbaşı gecesini evde geçirmeyi tercih edenler, sıcak ve keyifli önerilere ne dersiniz? Sizin için hazırladığımız önerilerle bu özel günü evinizde unutulmaz hale getirin.

Yılbaşı ruhunu sofralarınıza yansıtın!

Yılbaşı yaklaşırken çoğu evde süsleme telaşı başlar. Özellikle o geceyi evde sevdiklerinizle geçireceksiniz harika sofralar kurabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyarak yılbaşına uygun renkli bir menü ortaya çıkarın. Yılbaşı renklerini ve figürlerini taşıyan bardaklar ve kadehler kullanın. Kırmızı, yeşil hatta altın renkli peçeteler sofranıza hava katacaktır. Şık servislerinizin yanına yeni yıl dileklerinizi paylaştığınız tatlı notlar bırakabilirsiniz. Bu notlar sevdiklerinize o günün hatırası olarak kalır. O gecenin neredeyse büyük bir bölümünün keyifli sofralarda geçtiğini unutmayın ve yeni yıl ruhunu sofralarınıza yansıtın!

Minik yılbaşı hediyelerini unutmayın!

Yılbaşı denince akla ağacın altına dizilmiş hediyeler gelir. Siz de yılbaşı gecesi için sevdiklerinize minik ama anlamlı hediyeler alabilirsiniz. Hatta kendi emeğinizle hazırladığınız bir hediye onları çok mutlu edecektir. Hediyenin mükemmel olması için büyük ve pahalı olması gerekmez. Hazırladığınız hediyeleri yılbaşı ağacının altına koyun. Rengarenk süslediğiniz yılbaşı ağacıyla birlikte kalpleri ısıtmaya yetecektir.

Süslü yılbaşı tatları yapın!

Yılbaşı akşamında sofranın ve ikramların önemi büyük. Sevdiklerinizin hoşuna gidecek lezzetli ve süslü kurabiyeler yapın. Hatta kurabiyelerin süslemelerini kişi özel hale getirebilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak hazırlayacağınız ikramlar sevdiklerinizin hem gözlerine hem de damak zevklerine hitap edecektir. İçinde yaptığınız kurabiyelerin bulunduğu şirin kutular hazırlayın. Gecenin sonunda misafirlerinize eve götürmeleri için onları verin. Böylece yılbaşı geceniz, yaptığınız kurabiyeler kadar tatlı ve keyifli olacaktır.

Evinizi yılbaşına hazırlayın!

Yılbaşına sizden önce eviniz hazırlanmaya başlar. Evinizi yılbaşı atmosferine hazırlamayı kolay ve eğlenceli bir aktivite haline getirin. Kutlama yapacağınız yer için özel aksesuarlar alın. Sehpalarınızı yılbaşı ağacında kullandığınız aydınlatmalarla süsleyin. Pencerelerinize ışıl ışıl yıldız figürleri yapıştırın. Böylece evinizin yılbaşına hazır olduğu dışarıdan bakılınca bile anlaşılır. Kapınızın girişine yılbaşı renklerinden oluşan çiçekler asın. Sevdiklerinizle birlikte olduğunuz fotoğrafları bu çiçeklere tutturabilirsiniz. Eve geldiklerinde bu manzarayla karşılaşmak onları çok sevindirecektir. Ağaç süslemek yılbaşının klasiğidir. Siz daha farklı süslemeler yaparak sevdiklerinizi şaşırtın.