Merhaba, ‘Yüksek Topuklar’ okuyucuları, ben Arzu. Yağlı cilde sahip olduğum için siyah nokta sorunu yaşıyordum. Evde siyah noktaları temizlemek için yöntemler denerken sonunda tamamen doğal ve pratik bir maske tarifi buldum! Siyah noktalara kesin çözüm dediğim üç malzemeli maske tarifimi öğrenmek için okumaya devam edin!

Siyah noktalar için maske tarifi

Öncelikle sizlere, siyah noktalardan kurtulmak için neler yaptığımı anlatmak istiyorum, eminim sizin de başınızdan geçmiştir. Aynaya her bakışımda sinirimi bozan siyah noktaları sıkarak onları yok etmeye çalışıyordum ama bu, cildimin zedelenmesine, yaralanmasına neden oluyordu.

İşin kötüsü, bu kadar acı çekmeme rağmen siyah noktalar yerinde duruyordu. Bunun acısız ve kolay bir yolu olmalı dedim ve nihayet süper etkili siyah nokta temizleme maskesi tarifimi buldum.

Hem cildime zarar vermeyecek, hem bütçemi zorlamayacak hem de siyah noktalardan kurtulmamı sağlayacak bir yöntem buldum: limon, yoğurt ve toz şekerle maske yapmak! Peki, nasıl? Detaylarıyla anlatıyorum.

Cildimdeki siyah noktaların üzerine sürmeye yetecek miktarda yoğurt, limon suyu ve toz şekeri göz kararı karıştırıp sorunlu bölgelere uyguladım ve nazik hareketlerle masaj yaparak cildime iyice etki etmesini sağladım. Maskeyi, yaklaşık 5 dakika beklettim ve sürenin sonunda ılık suyla duruladım.

Cildimdeki kir, fazla yağ ve makyaj kalıntılarını temizlemek için gül suyu kullanıyorum. Bu maskeden sonra hemen pamuk yardımıyla doğal gül suyunu tüm cildime sürdüm. Güzellik maskemi, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tekrarladım. Üç günün sonunda siyah noktalarım temizlenmiş, cilt gözeneklerim sıkılaşmıştı.

Peki, bu doğal peeling cildime nasıl etki ediyor, siyah noktaları nasıl temizliyor? Açıklayayım: limon suyu, C vitamini deposudur ve derinlemesine temizlik özelliğine sahip anti bakteriyel özler içeriyor.

Yoğurt, cildimdeki yağ dengesini düzenliyor ve temizleyici özelliğe sahip… Toz şeker ise tanecikli yapısıyla, cildime zarar vermeden üstteki ölü derileri temizliyor. Gül suyu ise siyah noktaların çıkmasıyla beraber açık kalan cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlıyor.

Evde siyah nokta temizliği için bu ekonomik, pratik ve kesin sonuç veren maskeyi herkese tavsiye ediyorum!