evde-maske-tarifleri

Evde sivilce maskesi tariflerimizle ekonomik ve doğal yöntemlerle sivilcelerden kurtulabilirsiniz. İstediğiniz maskeyi seçin, düzenli uygulayın hem sivilceleri hem sivilce izlerini yok edin. En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak, doğal güzelliğinizi artıracak maske tariflerimize hemen göz atın!

Sivilceler için limon maskesi

C vitamini içeren limon, cildi derinlemesine temizliyor ve canlandırmaya yardım ediyor. Mikrop kırıcı özelliğiyle sivilceye neden olan bakterileri yok ediyor ve pürüzsüz bir cilt görünümü yaratıyor. Limon suyu doğal sıkılaştırıcı, boşlukları kapatıcı, yağ önleyici ve parlaklık kazandırıcı etkiye sahiptir.

5 dakika içinde yıkamak koşuluyla cildinize olduğu gibi uygulayabilirsiniz. Aknelerinize gül ve limon suyu ile yapacağınız karışımla iyileştirebilirsiniz. Eşit miktarda limon ve gül suyunu karıştırıp cildinize sürün. Gül suyu, anti bakteriyel cilt temizleyici görevi görür ve limon suyunun asit miktarını azaltır. Uzmanlar bu iki suyu aynı oranda karıştırıp kullanmanızı tavsiye ediyorlar. Başlarda acı hissedebilirsiniz. Fakat tam etki görmeniz için 30 dakika bekletip, ılık su ile temizleyin.

Sivilceler için muz maskesi

Evde sivilce maskesi olarak öncelikle muz maskesi tavsiye ediyoruz. Cildinizdeki ölü derilerin gitmesine, toksinlerden arındırmaya ve cildinizdeki matlığın aksine ışıldamasını sağlar. Muz, aynı zamanda her cilt tipinde kullanılabilir. Muz ile cildinize bakım uygulamak için muzu ezin, çok az miktarda bal ekleyin ve cildinize sürün. 10 dakika beklettikten sonra durulayın.

[wp_ad_camp_4]

Sivilceler için zeytinyağı maskesi

İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildi besleyen zeytinyağı, sivilcelere çok iyi geliyor. Aman sakın zeytinyağı sivilce yapar mı diye düşünmeyin! Zeytinyağı, kadınların yüzyıllardır hiç değişmeyen güzellik iksiridir. Cildinizi nemlendirir, saçlarınızı onarır. Cildinizi daha iyi ovmak için zeytinyağın içine az miktarda tuz veya şeker atın. Cildinize uygulayacağınız zeytinyağı seçerken en katıksız ve en organik olanını seçmeye özen gösterin ama farklı bir zeytinyağı aldığınız takdirde bile değişikliği fark edeceksiniz.

Sivilceler için yumurta maskesi

Protein içeren yumurta, hem cildi besliyor hem sivilce izlerinin giderilmesine yardımcı oluyor. Oldukça ekonomik bu maskeyi düzenli uyguladığınızda cildiniz ışıl ışıl parlayacak, sivilce sorunu çözülecektir. Yumurtanın tümünü ya da sadece beyazını kullanarak cildinizin sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Tüm yumurta cildinizin nemini biraz daha fazla sağlayabilirsiniz. Beyazı ise, cildinizi yeniler ve boşlukları sıkılaştırır. Temiz ve kuru yüzünüze kolay beyaz bir maske yapmanız mümkün. Başka bir yöntem ise, bir kâsenin içine bir tam yumurtanın içine bir çay kaşığı yağ ekleyip karıştırın. Cildinize uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin ve yüzünüzden arındırmak için bir çay kaşığı karbonat ve sıcak su karışımını kullanın. Arındırıcı karışımınızın içine pamuklarınızdan daldırarak yumurta maskenizi çıkarın.

zayiflama-yontemleri-banner