Deri dokusu altında ödem ve yağ birikmesi sonucu selülit meydana gelebilir. Evde selülit tedavisi için sunduğumuz 5 etkili önerileriyle, pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Öncelikle, selülite neden olan etkenleri inceleyelim; sonrasında evde selülit tedavisi için önerilerimize geçelim.

  • Günde 3 fincandan fazla kahve veya çay içmek
  • Doğum kontrol hapı veya anti depresan kullanmak
  • Sürekli oturmak veya ayakta durmak.
  • Kola, hazır meyve suyu gibi şekerli içecekler tüketmek.
  • Günlük yeterli miktarda su içmemek.
  • Hamur işi, tatlı, kızartma gibi yiyecekleri fazla yemek.

Selülit tedavisinin ilk adımı nedir?

Evde selülit tedavisinin ilk adımı, günlük 15 bardak su içmektir. Bu sayede vücutta kan dolaşımı hızlandır, deri altındaki ödem ve toksinler temizlenir. Lütfen, bu önerimizi hafife almayın. Eğer, gerçekten selülitlerden kurtulmak istiyorsanız; her gün düzenli olarak 15 bardak su içmeye başlayın.

Evde selülit tedavisi için ne yapılabilir?

Selülit olan bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırmak, ödem ve toksinleri temizlemek için her gün birkaç dakika at kılı fırçayla tarama yapmanızı öneriyoruz. Aktardan, internetten veya güzellik ürünü satan mağazalardan at kılı fırçayı uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Evde selülit tedavisi için sabah veya akşam, birkaç dakika boyunca at kılı fırçayla selülit olan bölgeleri tarayın. En iyi sonuç için düzenli uygulama yapmak, düşündüğünüzden çok daha önemlidir.

Selülite iyi gelen bitkisel yağlar nelerdir?

Aktardan, eczanelerden selülit giderici bitkisel yağlar satın alabilirsiniz. Özellikle, at kılı fırçayla tarama yapıp gözenekleri açtıktan sonra bitkisel yağ sürüp masajla desteklerseniz, çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı, biberiye yağı, portakal yağı gibi bitkisel yağlar evde selülit tedavisi için oldukça işe yarar. Aynı şekilde, Türk kahvesi içtikten sonra ortaya çıkan kahve telvesini selülit giderici olarak kullanabilirsiniz.

Bacaklarınızı at kılı fırçayla tarayın, kahve telvesini masaj yaparak sürün. Streç filmle sarıp bir saat bekletin ve ardından soğuk suyla durulayın. Bu işlemi haftada üç dört yapmanızı tavsiye ederiz.

Selülit gideren hareketler var mıdır?

Evet, evde selülit tedavisi için kolayca yapabileceğiniz hareketler vardır. Bununla birlikte dışarıda veya evde yürümek, yüzmek, ip atlamak da bacak kaslarını çalıştırıp sıkılşmaya ve selülitlerden kurtulmaya yardımcı olacaktır. Aşağıda, selülit giderici hareketlerden birkaç örneği görebilirsiniz.

aaaaselulit104-1

aaaaselulit104-2

Masaj yapmak selülite iyi gelir mi?

Kesinlikle! Evde masaj aleti kullanarak veya ellerinizle masaj yapmak, selülit olan bölgelerde kan dolaşımını hızlandırıp selülit görüntüsünü azaltmaya yardımcı olabilir. Piyasada birçok selülit masaj aleti vardır, ancak biz ‘Yüksek Topuklar’ editörleri olarak seçimimizi, Pierre Fabre markasının Elancyl Selülit Karşıtı Jel ve Aktif Masaj Kitinden yana kullanıyoruz. Çünkü, tam 45 yıldır kadınların selülitlerden kurtulması için çalışan bir markadır. Eczanelerden veya dermakozmetik ürün satışı yapan internet sitelerinden satın alabilirsiniz.

Elancyl Selülit Karşıtı Jel ve Aktif Masaj Kiti (Activ’ Massage Minceur), fizyoterapistlerce geliştirilen özel masaj metodu ile duşta profesyonel selülit masajı imkanı sunuyor. Elancyl masaj başlığının içine konulan Elancyl Jelin formülündeki kafein ve sarmaşık ekstresinin ödem atıcı, inceltici özelliği ile yapılan masaj, kan dolaşımını uyarıp, düzensiz yağ yerleşimini gidermeye yardımcı oluyor. Kısa sürede en inatçı selülitlerde bile 2 haftada gözle görülür iyileşme sağlanıyor.