Gerçekten işe yarayan selülit giderme hareketleri sayesinde pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz. Ancak, en başından söyleyelim: Kesin sonuç almak için her gün hareketleri yapmanız gerekiyor. Merak etmeyin, selülit giderme hareketleri oldukça kolay ve evde yapabilirsiniz.

Özellikle arka bacakları çalıştıran bu hareket sayesinde kan dolaşımı hızlanacak, selülit görüntüsü azaltacaktır. İlk başladığınız günlerde hareketi 10 kez tekrar edin, gücünüz arttıkça hareket sayısını artırın. Her bacağınız için ayrı ayrı 10 tekrar yapmanız gerekiyor.

aaaaselulit104-1

Selülit giderme hareketlerinden biri olan ‘butt lift’ hem arka bacakları hem kalça kaslarını çalıştırıyor. Bu sayede yağ yakımıcı hızlandırıyor ve selülit giderici etki gösteriyor. Üstteki hareketi 10 kez tekrar ettikten sonra 1 dakika dinlenin ve bu hareketi 10 kez yapın.

aaaaselulit104-2

Ön ve iç bacakları çalıştırmaya yardımcı olan bu hareket, selülit gidermekle kalmıyor bacak inceltmeye ve sıkılaştırmaya yardımcı oluyor. İlk günlerde yaparken zorlanabilirsiniz ama devam edin, günden güne etkisini gösterecektir. Selülit giderme hareketleri yaparken aralarda 1 dakika dinlenin.

aaaaselulit104-3

Son hareketimiz aslında tüm vücudu çalıştırıyor, terlemenizi sağlayıp ödem ve toksin söktürmeye yardımcı oluyor. Aşağıdaki fotoğrafta hareketin nasıl yapılacağı kolayca anlatılıyor, ilk seferde zorlansanız bile sakın vazgeçmeyin. Tekrar yaptıkça kondisyonunuz güçlenecektir.

aaaaselulit104-4

Selülit giderme hareketleri ile birlikte her gün 15 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin ki vücudunuzdaki ödem ve toksinler temizlesin.

Ayrıca, selülit giderici bitkisel yağlar ile masaj yapmak ve at kılı fırçayla taramak oldukça faydalıdır.

Tüm bunlara ek olarak genel beslenmenizde selülit giderici besinler olan maydanoz, taze soğan, sarımsak, ananas, yoğurt, yumurta, limon, greyfurt tüketmeye özen gösteriniz.

Merak etmeyin, çabalarınız karşılıksız kalmayacaktır. Israrla ve inançla devam ettiğinizde selülitler yok olacak, bacaklarınız pürüzsüz hale gelecektir.

TIKLA OKU: Selülite bitkisel çözüm önerileri