evde-sac-nasil-boyanir

Evde saç nasıl boyanır?

Evde saç renginizi açmak veya değiştirmek isteyenler için adım adım evde saç boyama tekniklerini anlatan mini rehber hazırladık. 

Ten rengine göre saç boyası nasıl seçilir?

Ten renginize göre saç boyası seçimi yapmanız gerekir, bu sayede doğal güzelliğiniz ortaya çıkar.

Esmer: Esmer tenliyseniz vesarı saçları çok beğeniyor olabilirsiniz ancak denemeyin. Bu renk teninizle hiç uyumlu olmaz. Eğer koyu renk tenli bir esmer değilseniz, bakır tonlarını deneyebilirsiniz. Çok koyu tenli bir esmerseniz, siyah ve kızıl size yakışacaktır.

Buğday: Platin renkler tam size göre! Açık kahve, kestane ve atın sarısı size yakışacak renklerin başında gelir. Radikal bir değişiklik isterseniz, ateş kızılını ve patlıcan morunu da deneyebilirsiniz ancak her yıkamada akacağını da bilin.

[wp_ad_camp_2]

Beyaz: Eğer uçuk renkler tercihe derseniz, yüzünüzün daha da soluk görünmesine neden olursunuz. Bakır ve kızıl renkleri tercih edin. Bu renklerin yüzünüze yansıması tüm havanızı değiştirir.

Soluk: Eğer soluk bir ten rengine ve keskin yüz hatlarına sahipseniz, siyah ve küllü renklerden uzak durmalısınız. Fındık kabuğu ya da çikolata kahvesi gibi renkleri tercih edin. Böylece hatlarınızı yumuşak göstermiş olursunuz ve teniniz daha canlı görünür.

Pembe: Eğer pembe yanaklı bir güzelseniz, önerimiz küllü renkler ve kestane tonlarıdır. Kırmızı tonlardan uzak durmalısınız. Kırmızı saçlar ve kırmızı yanaklar birleştiğinde hoş görünmez. Hızlı saç uzatma yöntemleri kullanıp uzattığınız saçlarınızda küllü sarı ve kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz.

hizli-sac-uzatma-yontemleri

Evde saç nasıl boyanır?

Rengi seçtiniz. Sıra geldi boyama işlemine. İşte evde boyamanın 3 yolu:

1- Makine ile boyama: Evde saç boyama için saç boyasının karışımını hazırladıktan sonra makinenin orta kısmındaki hazneyi doldurun ve makine ile saçlarınızı tarayarak boyanın dağılmasını sağlayın. Saçları komple boyadıktan sonra 15 dakika bekletin ve iyice yıkayın. Boyanın etkisiyle saçlarınız karışacağı için saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

2-Tüp ile boyama: Boya karışımını tüpün içine doldurun ve çalkalayın. Saçların uçlarından başlayarak uygulayın ve saç diplerine geldiğinizde saç derinize masaj yaparak boyayı bütün saçlara yedirin. 10 dakika bekleyin ve yıkayın.

3-Fırça ile boyama: Boya karışımını hazırladıktan sonra saçları tutam tutam ayırın ve fırça ile saçların diplerinden uçlarına doğru boyayın. Tüm saçı boyadıktan sonra 10 dakika bekleyin ve yıkayın.

Evde gölgeli saç nasıl yapılır?

Saçların arasında ışıltılar oluşturmak için gölgenizi evde kendiniz yapabilirsiniz.

Kaçık bir naylon çorabı diz kısmından kesin ve ayak bölümünü başınıza geçirin. Sivri uçlu bir kalemle saç aralarından küçük tutamlar ayırın ve o tutamları çorabın üstüne çıkarın. Daha sonra boya renginizden 2-3 ton açık renkte bir boya ile boyayın. 10 dakika bekledikten sonra durulayarak yıkayın. Saçlarınızı ister boyayın ister gölge yapın, ihmal etmememiz gereken tek nokta var: saç bakım maskeleri uygulamak!