California Cevizi
California Cevizi

Evde kilo vermenin 7 kolay yolu

Aynaya baktığınızda harika bir vücut görmek için evde kilo vermenin yolları size yardımcı olacak! Tavsiyelerimizi adım adım uygulayın, evde kilo vermenin yolları sayesinde hedefinize ulaşacaksınız. İşte o zaman, istediğiniz bedende kıyafetler giyecek, sağlığınızı güçlendirecek, kendinizi daha çok beğeneceksiniz. En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak yanınızdayız, kendinize ve bize güvenin!

Zayıflamak kendinize bir hediyedir

Genellikle insanlar, diyet yapmayı bir cezalandırma yöntemi olarak görür. Bu yüzden, ilk önce bakış açınızı değiştirin. Kilo vermek için diyet yapmak, size çok büyük bir hediyedir! Rahatça istediğiniz kıyafeti giyeceksiniz, hasta olmadan yaşayacaksınız, yiyeceklere daha az para verdiğiniz için birikim yapacaksınız, beğenileceksiniz ve disiplinli olduğunuz için kendinizi takdir edeceksiniz. Haydi, kendinize bu iyiliği yapın ve evde kilo vermenin yollarını deneyin!

İstediklerinizi gerçekten yapabilirsiniz!

Aşkından dağları delen Ferhat gibi siz de bir insansınız ve istediğiniz şeyi yapacak gücünüz var; spor da onlardan biri! Salona gitmek için zaman veya paranız olmayabilir ama bahanelerin arkasında korkak bir kedi gibi durmayın ve hemen harekete geçin. Uyandığınızda yatağın çevresinde bir şarkı eşliğinde 5 dakika tempolu yürümek, kilo vermek için altın değerinde bir adımdır.

Evde kilo vermek için günlük tutun!

Yediklerinizin, içtiklerinizin muhasebesini tutmak zayıflamak, sağlıklı olmak için çok faydalı bir alışkanlıktır. Küçük bir deftere, akıllı telefonunuzda bir uygulamaya veya bilgisayarınıza yediğiniz, içtiğiniz her şeyi not alın ve gün sonunda kendinizi değerlendirin. Size kilo vermeniz garanti ediyoruz: beslenmenizi kontrol altına alacak ve size zarar veren yiyecekleri tespit edip artık yemeyeceksiniz.

Sebze ve meyveleri dost edinin

Beslenme piramidinde size gerçekten dost olanlar sebze ve meyvelerdir. Dostlarınıza hak ettiği değeri gösterin ve onlara hayatınızda yer açın. Enerjiniz düştüğünde bir parça tatlı yemek sizi kalori bombasına tutar ve vücudunuzu yağlandırır. Oysaki süper sebzelerden biri olan salatalık, hem zinde hem de tutar; kalorisi ise çok düşüktür.

Evde beslenerek paranıza sahip çıkın!

Yemeklerinizi mutlaka evde pişirin, evde yiyin. Dışarıdaki yemekler hem yağlı hem pahalıdır; vücudunuz ve bütçeniz bozulur. Fırında ördek gibi zahmetli yemeklere girişmenize gerek yok ki, Yüksek Topuklar’da yer alan fırın poşetinde tavuk gibi on dakikada hazırlanan kolay yemek tariflerini öğrenin ve evde yemek pişirin.

Tatlı krizlerinde siz kazanın

Abur cubur atıştırmak gibi kötü alışkanlığınız veya adet öncesinde tatlı krizine girmek gibi sorunlarınız varsa, bu önerimizle üstesinden gelin! Daha önce Yüksek Topuklar’da zayıflamaya yardımcı mucize besin olarak anlattığımız yulaf kepeği gibi tam tahıllarla gıdalarla beslenerek tatlı krizlerini önleyebilir, uzun süre tok hissedebilir ve göbekteki yağları eritebilirsiniz.

Size yakıştığı gibi sakince beslenin!

Açgözlü, önüne gelen her şeyi hızlıca yiyen insanları kimse sevmez, değil mi? Siz de onlardan birini olmayın. Size yakışan, kendini disiplin edebilen, sakince ve az az yiyerek karnı doyan bir insan olmaktır. Büyük tabaklardan küçük tabaklara geçin, büyük porsiyonlardan küçük porsiyonlara geçin; bu sayede az yiyecek ve kilo vereceksiniz.

Evde kilo vermenin yolları nelerdir, öğrendiniz.

Yorum Yapın

vestel