Ailemiz, evimizin düzeni, kariyerimiz, kişisel bakımımız ve mutluluğumuz… Biz kadınlar, aynı anda birçok sorumluluk üstlenip hayatın hızına yetişmeye çalışıyoruz. Bu yoğun tempoda, işlerimizi kolaylaştırmak için pratik çözüm yöntemlerinden faydalanabiliriz. ‘Yüksek Topuklar’ olarak, ev temizliğinde bize zaman kazandıran pratik bilgilerimizi, siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz!

Ütü yapmayı kolaylaştırın!

Ütü yaparken kırışıkların kolayca açılmasını sağlamak için pratik yöntemlerimiz var! Kıyafetlerimizi yıkarken yumuşacık olmasını sağlayan ve lekeleri temizleyen; ikisi bir arada sıvı deterjan kullanıyoruz. Bu sayede kırışıklar daha az oluyor, ütüye fazla zaman ayırmamıza gerek kalmıyor.

İkinci adımda ise, özellikle gömlek, pantolon, etek gibi kıyafetlerimizi henüz makineden yeni çıkmışken kıyafet askısıyla asıyoruz. Deneyin, bu sayede ütü yapmak daha kolay olacak ve kısa sürede bitecektir.

Nevresimleri kolayca düzenleyin!

Nevresim takımlarını dolaba kolayca yerleştirmek ve her ihtiyaç duyduğumuzda zaman harcamadan bulmak için pratik bir yöntemimiz var! Çarşaf ve nevresimi yastık kılıfının içine sığacak büyüklükte katlıyoruz. Sonrasında nevresim ve çarşafı kılıfın içine yerleştirip dolaba kaldırıyoruz. Bu sayede hem daha derli toplu görünüyor hem de dolapta az yer kaplıyor.

Çarşaf veya nevresim ütülemeye hiç gerek duymuyoruz. Çünkü, yumuşatıcı ilaveli sıvı deterjan kullanıyoruz. Kumaşlar yumuşadığı için kendiliğinden kolayca açılıyor. Kuruturken sadece iki kat yapıp balkona veya kapı üstüne asıyoruz. Evde çamaşır kurutmanın bizim için güzel bir yanı daha var: Lavanta tazeliği, gül tutkusu ve dağ esintisi gibi harika kokular tüm eve yayılıyor.

Ev temizliğinde tasarruf yapın!

Çamaşır makinesinde toz deterjan kullanıyorsanız, zamanla deterjan hanesine birikir ve tortular kalır. Bu durumda, makine yeterince su alamaz, daha çok deterjan eklemeniz gerekir. Zaman, elektrik, su ve deterjan tasarrufu yapmak için pratik bir önerimiz var: Çamaşır makinesinin deterjan haznesini çıkarın. Sıcak su içerisinde 15 dakika bekletin. Süngerle iyice ovup kalıntıları temizleyin. Daha derin temizlik isterseniz, bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.

Çamaşır makinenizi daha verimli kullanmak isterseniz, sıvı deterjan tercih edebilirsiniz. Kıyafetleri derinlemesine temizlerken, makine tarafından kolayca kullanılır.

Tek adımda tozlanmayı önleyin!

Televizyon ünitesi, çekmeceler, döşemeler, dolaplar… Evde en çok tozlanan eşyalarınız için pratik bir çözüm önerimiz var! Evi süpürdükten sonra bir kova silme suyuna bir yemek kaşığı kadar yumuşatıcı ilaveli sıvı deterjan ilave edin. Özellikle, yumuşatıcı tozlanmayı önleyecek ve geciktirecektir. Eşyalarınızın daha parlak olmasına yardım edecektir. Bu pratik yöntemle zamandan kazanacak ve kendinize vakit ayırabileceksiniz.

Giysilerimi seviyorum diyorsanız!

En sevdiğiniz kırmızı elbiseniz ya da siyah pantolonunuz… Yıkama sırasında kullandığınız yöntemler, onlarla daha uzun süre birlikte olmanızı sağlayacaktır. Kıyafetlerinizi 30 derecede yıkayın. Düşük ısıda derinlemesine temizlik ve mis gibi kokular için ikisi bir arada sıvı deterjan kullanın. “Giysilerimi seviyorum” diyorsanız; onlara özel ilgi göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Kirli bulaşıkları kolayca temizleyin!

Tencere, tabaklar ya da fırın tepsisinde kalan kurumuş kirleri ovalamak yerine, biraz sıvı deterjan ile bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Kirli olan bulaşığınızı su ile doldurun ve içine az miktarda sıvı deterjan damlatın. 15 dakika kadar bekletin. Bulaşık süngeriyle ovalayıp zorlu lekelerin çok çabuk çıktığını göreceksiniz. O beklerken siz kendinize bir kahve yapıp keyfini çıkarabilirsiniz.

Yüksek Topuklar Öneriyor: Çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı bir arada! Türkiye’de ilk kez ABC sıvı deterjan, hem kıyafetlerinizi derinlemesine temizliyor hem yumuşacık yapıp mis gibi kokmasını sağlıyor. Üstelik, lavanta tazeliği, gül tutkusu ve dağ esintisi ile üç harika koku seçeneği sunuyor!