Evde Hangi Rengi Seçmeli?

evderennnkk


Renklerle akıl-ruh dengesi ve bununla birlikte beden sağlığımızı büyük ölçüde iyileştirmek mümkün olabiliyor. Yaşam alanlarında hangi rengi seçmeliyiz konusu bu bakımdan önem taşıyor. Renklerin etkileri henüz bilimsel bir gerçeklik taşımıyor ancak psikolojik olarak kendimizi nasıl hissettiğimizi büyük ölçüde etkiliyor. Hangi renklerin bize göre olduğunu belirlemekse aslında o kadar zor değil.


Renk terapisinde size hitap eden üç rengi belirlemeniz gerekiyor. Bunlardan ilki en çok sempati duyduğunuz renk. Önünüze bir renk kartelası koyduğunuzda sizi çeken, kendinizi iyi hissettiren rengi saptayın. İkinci renk, sizi rahatlattığına inandığınız renktir. Üçüncüsü ise enerji düzeyini artıran ve size yaşam enerjisi verdiğine inandığınız renk.


Bu 3 rengi evde birbirini tamamlar biçimde kullanarak da kendi renklerinizden oluşan bir konsept yaratabilirsiniz. Aksesuarlar ve tekstillerle bu renklerin hakimiyetini sağlamak aslında o kadar zor değil. Dahası belli başlı sağlık problemleri için önerilen renkler de var. Onları daha yakından tanıyalım.

Yorum Yapın

vestel