“Bugün çok güzel görünüyorsun” sözünü duymak hepimize iyi geliyor, öyle değil mi? Demek ki mutlu olmanın bir yolu, evde güzellik ve bakım sırları uygulayıp iyi görünüp iyi hissetmekten geçiyor. Haberimizi okumaya devam edin, doğal güzellik tavsiyelerimizi öğrenin!

Sivilcelerden kurtulun!

Ergenlik döneminde veya kadınların özel günlerinde sivilce problemi olur; çözümü ise gerçekten kolaydır! Karbonatın, sivilce tedavisi için etkili bir yöntem olduğunu biliyor musunuz? Bir miktar karbonatı biraz suyla ıslatıp macun haline getirin. Sivilcenin üzerine sürün. 1 saat bekleyip ılık suyla durulayın.

Bonus güzellik sırrı: Diş beyazlatma için karbonattan faydalanabilirsiniz. dişlerinize doğal beyazlık kazandırmak için haftada bir kez karbonatla fırçalayabilirsiniz.

Evde diş beyazlatma yöntemlerini öğrenmek için BURAYA TIKLAYIN!

Ter kokusuna çözüm!

Kabul edelim, kötü ter kokusu kadar insanı rahatsız eden başka bir şey daha olamaz! Özellikle, bir kadın çiçek gibi kokmalı, temizlik ve bakımıyla çevresine örnek olmalıdır. Ter kokusuna doğal çözüm için aktardan bulabileceğiniz şap taşlarını koltuk altı deodorantı olarak kullanabilirsiniz. Biraz suyla şap taşını ıslatıp koltuk altınıza sürmek gün boyu kuruluk sağlayacaktır.

Bonus güzellik sırrı: Tüylerinizi jiletle aldıktan sonra oluşan kesiklerin acısını hafifletmek için şap taşı sürebilirsiniz.

Yüz ve gözlerdeki şişkinlikleri giderin!

Yüz ve göz çevresindeki şişkinlikleri gidermenin doğal ve ekonomik bir yolu var: Yeşil çay poşeti kullanmak! Göz çevrenizdeki şişlikleri gidermek ve daha canlı görünmelerini sağlamak bir poşet yeşil çay yeterlidir.

Yeşil çayı bir bardak sıcak suda demleyin. Çay poşetini buzdolabına koyup soğuyana kadar bekleyin. Soğuyan çay poşetini gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletin.

Bonus güzellik sırrı: Demlediğiniz yeşil çayı tabii ki için, bilimsel tüm araştırmalar yeşil çayın yağ yaktığını kanıtlamıştır.

Cildinize doğal bakım yapın!

Kuru, karma, yağlı… Cilt türünüz ne olursa olsun, nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Doğal ve etkili güzellik sırrımız ise, tatlı badem yağı kullanmak! Bir miktar tatlı badem yağını parmak uçlarınızla yüzünüze ve boyun bölgenize masaj yaparak uygulayın. Cildiniz yağlıysa haftada bir kez, kuruysa haftada 3 kez tekrar edin.

Cilt tipinize göre bakım rehberini okumak için BURAYA TIKLAYIN!

Saçlarınızı güçlendirip besleyin!

Tatlı badem yağı, evde saç bakımı için mükemmel formüllerden biridir. Kuru ve yıpranmış saçlarınızı canlandırmak için tatlı badem yağını saç derisi ve uçlarına sürüp 1 saat bekletin. Saçınızdan arındırmak için avuç içine bir miktar şampuan alıp biraz suyla seyreltin, saçlarınızı hiç ıslatmadan doğrudan şampuanlayın. Haftada 1 kez tatlı badem yağı bakımı yapmak, saçlarınızı canlandıracaktır.

Evde güzellik ve bakım önerilerimizi okudunuz. Aşağıdaki konu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Göz altı morlukları nasıl giderilir?

Saç bakımı için etkili maya maskeleri

Yaşa göre cilt bakımı nasıl olmalı?