Adım adım evde fön çekme tekniklerini siz değerli ‘Yüksek Topuklar’ okuyucularıyla paylaşıyoruz. Kısa sürede güzel saçlara sahip olabilir, görüntünüzle göz kamaştırabilirsiniz. Evde fön çekmek hem zamandan hem paradan tasarruf etmenizi sağlıyor.

Birinci adım: Fönden önce hazırlık yapın

Saçlarınızı, saç türünüze uygun şampuanla yıkadıktan sonra durulayın ve nemini alacak şekilde havluyla kurulayın. Eğer saçlarınız elektirileniyorsa, durulanmayan bir saç bakım kremi sürün. Fön makinesiyle saçlarınızı hafifçe kurutun. Geniş dişli bir tarakla tarayıp tamamen kurutun.

İkinci Adım: Saçlarınızı tutamlara ayırın

Saçlarınızın yoğunluğuna göre üç tutama ayırın. Bu işlem için birkaç toka kullanmanız, işi kolaylaştıracaktır. Saçlarınızın arka kısmını yatay bir çizgiyle iki ayırın. Tepede kalan saçı ise hafifçe toplayın. Orta kalınlıkta yuvarlak bir fırçayı saç diplerine yerleştirin. Fön makinesiyle birlikte aşağı doğru ilerleyerek saçı düzleştirin. En son tepedeki tutamlara aynı şekilde fön çekin.

Üçüncü Adım: Saç uçlarını şekillendirin

Her bir saç tutamın üzerinden son kez geçerken tam saç ucuna geldiğinizde fırçayı dik tutun ve saç fırçaya dolanmışken fırçayı döndürün ve saçtan ayırın. Bu arada fönü saç ucunda birkaç saniye bekletin. Bu sayede ısıyla birlikte saç uçları şekillenecek ve daha güzel görünecektir.

Dördüncü Adım: Saçlarınıza dalgalar yapın

Eğer düz saç yerine dalgalı saç modelleri kullanıyorsanız, şimdi tam zamanı! Orta kalınlıkta bir maşayı başınıza dik bir şekilde tutarak saç tutamlarının ortadan başlayarak uçlarına kadar sarın ve birkaç saniye beklettikten sonra bırakın.

Beşinci Adım: Saçlarınıza parlaklık verin

Saça parlaklık veren bir saç spreyi sıkın. Dalgalarınızın daha da dolgun görünmesini istiyorsanız hafifçe saçınızı karıştırın. Fakat bunu yaparken saç diplerine ve saçın üst kısımlarına dokunmayın, sadece ortasına hareket kazandırmanız yeterli olacaktır.

unlulerguzellikbanner