dudak-bakimi-kadin

Kabul edelim: dudaklarımızı dolgunlaştırıp harika göründüğümüz selfie’leri sosyal medyada paylaşmaya bayılıyoruz! ‘Yüksek Topuklar’ olarak sizlere hem günlük hayatta hem fotoğraflarda muhteşem görünen dudaklara sahip olmanız için evde dudak bakımı ve dudak dolgunlaştırıcı öneriler sunuyoruz.

Dudaklarınızın dolgun ve bakımlı görünmesini istiyorsanız her şeyden önce kurumasına ve çatlamasına izin vermemelisiniz. Dudaklarınızın çatlamasını önlemek ve dudak dolgunlaştırıcı etki için kakao yağı sürün veya kakao yağı özlü bakım kremleri kullanın. Cildinize uyguladığınız nemlendiriciyi dudaklarınıza da uygulayın.

Cildinizin temizliğine nasıl önem veriyorsanız dudaklarınızın temizliğine de önem verin. Cilt temizleme losyonunuzla dudaklarınıza hafifçe uygulayarak temizleyin.

Dudaklarınıza peeling yapabilirsiniz

Dudaklarınızın pürüzsüz olması için her sabah diş fırçanızla dudaklarınızı nazikçe fırçalayın. Böylece kabuksu görünümden kurtulmuş olacaksınız.

Ruj alırken çatlak koruyuculu olmasına özen gösterin. Cildinizin ve dudaklarınızın nemsiz kalmaması için günde 12-14 bardak su için.

Dudak kalemi kullanmaktan korkmayın

Ruj sürmeye başlamadan önce ne kadar hafif makyaj yapıyor olsanız da dudak kalemi kullanmalısınız. Doğru sürülen bir dudak kalemi makyajın doğallığından hiçbir şey eksiltmez. Önemli olan rengini doğru seçmektir ve bunun için süreceğiniz rujdan biraz daha koyu bir dudak kalemi kullanmalısınız.

makyaj-sirlari-2015

Dudak kalemiyle dudak dolgunlaştırıcı hile yapın

Dudaklarınız inceyse kalemi dudağın biraz dışından çekebilirsiniz ancak bunu abartmayın. Kalemin ucunun biraz küt olması daha yumuşak bir etki yaratacaktır. Keskin ve koyu renkte çekilmesi dudaklarınızın doğallığını bozacaktır, günlük makyajda bundan kaçının. Dudak kaleminizi rujun üstünden de sürebilirsiniz, bu iki rengin daha iyi kaynaşmasını ve çizginin yumuşamasını sağlar.

Rujun kusursuz görünmesi için

Makyaj uzmanları genelde rujun fırça ile sürülmesini tavsiye eder ama bunu özellikle günlük makyajınızda yapmasanız da olur. Ruju sürerken dudak kaleminin de hafifçe üstünden geçmelisiniz, sürdükten sonra dudaklarınızı birbirine yapıştırıp biraz hareket ettirin. Rujun fazlasını da bir parça kağıt mendille alırsanız daha pürüzsüz görünürler.

Rujun kalıcı olması için öneriler

Sürdüğünüz rujun kalıcı olmasını istiyorsanız pek kolay çıkmayan ever-lasting rujlardan kullanabilir ya da dudaklarınızın kuruma problemi yoksa rujdan önce biraz pudra sürebilirsiniz.

eyeliner-lana-del-rey

Ruj rengi nasıl seçilir?

Rujun rengine gelince, modadan önce kendinize, yaptığınız makyaja ve gideceğiniz yere uygun olmasına dikkat edin. Örneğin, kahverengi tonlarında far kullanmışsanız kırmızı ya da pembe değil, yine kahverengi tonlarında bir ruj kullanın. Gündüz fazla iddialı renklerden kaçının, dudak renginizden biraz daha koyu ya da biraz daha açık, ruj sürdüm diye bağırmayan doğal renkleri tercih edin.