Yatak odası

 

Yatak odanızda dolabı açtığınızda tüm kazaklar üstünüze yığılıyor, kıyafetler darmadağın duruyorsa, elbette içinizden giyinmek gelmiyordur. Bu durumda pratik birkaç çözüm bularak, her sabah neşe ile giyinebilirsiniz. Gardırobunuzun küçüklüğünden ve yer darlığından şikayetçiyseniz, piyasada giysi dolapları için satılan karton kutular, elbise askılıkları ve şeffaf torbalar, size bu konuda yardımcı olacaktır. Dolap içine asılan cepli organizerler, fularları, eşarp ve gözlükleri yerleştirebilirsiniz. Ayrıca şeffaf çekmeceler yardımınıza koşacaktır. Dolabınızda ayakkabılarına yer açmak isterseniz, renkli plastik veya kartondan yapılmış kutulara yerleştirmeyi deneyin. Kemer ve çoraplar için, çekmece içi bölücüler doğru seçim olacaktır. Alanınız müsaitse, dolabınızın içine girerek, tüm kıyafetleri rahatça görebileceğiniz bir sistem yaptırabilir ve kendi kıyafet stilinize uyacak bir giysi odası planlayabilirsiniz.

 

Banyo

 

Açık renk banyo seramikleri, aralara aksesuar serpiştirilerek renklendirilmeye çok müsaittir. Takılarınız, makyaj malzemeleriniz ya da banyo ürünlerini iyi organize edebilmek için, küçük depolama kutuları yaparak, biriken dağınıklığa son verebilirsiniz.

 

Banyonuz dar ve kullanışsızsa, metal aksesuar borularını, lavabonuzun yanına sabitleyerek, banyo malzemeleri ve havlular için alan yaratabilirsiniz. Cepli bir file torbayı, şık askı kancaları ile asın. Duş jeli, misafir havluları, fazla sabun ve dış macunları gibi eşyalarınıza şık bir yer elde etmiş olacaksınız.

 

Takılar ve aksesuarlar

 

Mutfakta artık kullanmadığınız süzme kaşıklığınızı, gözlerine kolye, küpe ve bileklik koyarak değerlendirebilirsiniz. Her şey dolaplara koyulacak diye bir kural mı var? Günlük kullandığınız ojeler, kremler ve makyaj malzemeleri, renkli cam kavanozlara koyarak, lavabonun yanına yerleştirin. Hem şık, hem işlevsel olacaktır.

 

Oyuncaklar

 

Etrafa dağılan oyuncaklar, nereye koyduğunuzu hatırlamadığınız evraklar gibi tüm eşyaları, hobi marketlerde rahatlıkla bulacağınız depolama çözümleri ile sorun olmaktan çıkartın. Piyasada satılan hasır çamaşır sepetleri, çocukların etrafa dağıttığı oyuncakları toplamak için çok ideal. Üstelik kapağını kapatınca da çok şık duruyor.

 

Fatura ve önemli evrak

 

Dekorasyonunuza uygun bir ayna çerçevesinin içine, süngerle doldurulmuş kumaş yerleştirin ve asın. Son derece kullanışlı ve şık bu hatırlatma panosu ile artık unutmayacaksınız.

 

Gazete ve dergiler

 

Çalışma odasında, sürekli takip ettiğiniz dergiler ve gazeteler için yeriniz kalmadıysa, duvara asılabilen dergilik ya da bir şaraplıktan yararlanabilirsiniz.

 

Açık Raflar

 

Açık raf sistemleri, çok eşyayı kaldırmaya yarar ancak onun da dağınık göründüğünü fark ettiyseniz, birkaç renkli kutu alarak, hem dekorasyonunuza hareket getirebilir, hem mektup ve evrak gibi saklanacak kağıtları kaybetmekten kurtulmuş olursunuz.

 

Yüksek Topuklar – Kadın Sitesi