Cildinizi parlatacak ev yapımı yüz maskeleri

ciltmeaskesii-1Cildinizin ışıl ışıl bir görüntüye sahip olmasını istersiniz değil mi? O zaman maskeler imdadınıza yetişiyor.

Mevsim dönüşlerinde cildinize mutlaka daha fazla özen göstermelisiniz. Cilt maskeleri sizin için bunu yapacaktır. Üstelik hazır satın almak yerine, evde kolayca kendiniz hazırlayabilirsiniz.

ciltmeaskesii-3

Limon maskesi

İstesek de, istemesek de, güneşin olumsuz etkilerine mutlaka maruz kalıyoruz. Güneşin elbette faydaları var. Özellikle D vitamini açısından ancak UV ışınlarına maruz kalan cilt, zarar görüyor. Limon maskesi, cildiniz için doğal ağartma etkisi yapacaktır.

2 yemek kaşığı pişmiş yulaf ve 1 yemek kaşığı taze limon suyunu iyice karıştırın. Yüzünüze sürüp, 25 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın.

 

Domates maskesi

Salça ve yoğurtla yapılan bu maske, ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırır. Toksinlerden kurtulmanızı sağlar. Ciltteki lekelerin ve dalgalı bronzluğun iyileşmesi için kullanılır.

2 çay kaşığı yoğurt ile 1 çay kaşığı domates salçasını karıştırın. Macun kıvamına gelince yüze uygulayın. 15 dakika bekletin, ılık suyla durulayın.

ÜNLÜLERİN KULLANDIĞI CİLT MASKELERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

ciltmeaskesii-2

Avokado maskesi

Avokadonun pek çok muhteşem faydası var. Nemlendirici özelliği yanı sıra, inflamatuar etkisi de vardır. İçeriğinde bal da olan bu maske, cildin gençleşmesinde etkilidir.

1 çay kaşığı organik bal, 1 çay kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı avokado püresini karıştırın. Yüzünüzde 10 dakika bekletin, ılık suyla yıkayın.

DENENMİŞ DOĞAL GÜZELLİK MASKELERİ İÇİN TIKLAYIN!

Yorum Yapın

vestel