evde-ayak-bakimi

Sandalet ve terlikler giyip ayaklarımıza özgürlük verdiğimiz yaz mevsimi geldi. Peki, açık ayakkabı giyerken siz yeterince özgür müsünüz? Ayaklarım bakımlı görünüyor mu, topuklarımdaki çatlaklar belli oluyor mu gibi düşüncelerle güzelliğinizden endişe ediyor musunuz? O halde, Yüksek Topuklar’ın evde ayak bakımı için 7 tavsiyesine kulak verin, güzelliğinizi yeniden keşfedin!

Ayak bakımı banyodan sonra yapılır

Bakımı banyodan çıktıktan sonra yaparsanız, ayaklarınız hazır yumuşadığı için ayrıca suda bekletip yumuşatma ihtiyacınız kalmaz. Ancak ayaklarınızı suda bekletecekseniz, içine biraz yardımcı doğal ürün ekleyebilirsiniz. Böylece sertleşen cildiniz yumuşar ve bitki özleri cildinize nüfuz eder. Ardından ayağınızı hafifçe kurulayın ve ponza taşı ile kalınlaşmış deriyi, nasırları ve deri üzerindeki pürüzleri yok edin.

Türk kahvesi telvesiyle güzelleşin

‘Yüksek Topuklar’ editörleri olarak el ve ayak bakımı için Türk kahvesi telvesini kullanmayı çok seviyoruz çünkü anında mükemmel etki gösteriyor. Topuk çatlakları veya ellerde sertleşme varsa, bu maskeyi siz de kullanmalısınız. Ayaklarınızı sıcak suda 15 dakika beklettikten sonra Türk kahvesi telvesiyle masaj yaparak iyice ovun ve ılık suyla durulayın.

[wp_ad_camp_2]

Zeytinyağı bakımıyla pamuk gibi olun

Evde ayak bakımı için en pratik ve etkili yöntemlerden biri, zeytinyağı maskesi yapmaktır. Gece uyumadan önce ayaklarınıza iyice nemlendirecek kadar zeytinyağı sürün, streç filmle hafif gevşek kalacak şekilde sarın ve üzerine pamuklu çorap giyip yatın. Sabah uyandığınızda ayaklarınız pamuk gibi olacaktır. Aynı yöntemi, elleriniz için de uygulayabilirsiniz.

Ayaklarınıza masaj yapmalısınız

Ayaklarınızdaki sertlik ve ölü derilerden kurtulduktan sonra ayak ve bacaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırmak için canlandırıcı kremle tüm bacağınıza masaj yapın. Hem bacaklarınızdaki deriler içeriğindeki nemden faydalanacak, hem kan dolaşımınızın artması sayesinde vücudunuz yenilecektir.

Nasır için önleyici kullanmalısınız

Parmak uçlarında gelişen cilt tahrişleri ve nasır problemleri için önlem almanız, tekrarlamasını engelleyecektir. Bunun için silikon parmak altlıkları kullanabilirsiniz. Koruyucu ve önleyicidir. Parmak uçlarını kaldırır.

[wp_ad_camp_2]

Tırnaklarınızı korumaya almalısınız

Ayak bakımınızı bitirdikten sonra tırnaklarınızı da korumaya almak için tırnak kalemi kullanın. Bu sayede hem tırnağınızı, hem etrafındaki deriyi mantar gibi cilt hastalıklarından ve tırnağınızın farklı sebeplerle yıpranmasından korumuş olursunuz. Tırnaklarınıza bakımdan sonra oje sürerek finali güzellikle yapabilirsiniz!

Ayaklarınıza detoks yapabilirsiniz

Ayak bakımınızı bitirdikten sonra dilerseniz ayaklarınızın altından vücudunuzun tamamına bakım yapacak bir detoks uygulayabilirsiniz. Vücudun salgıladığı maddeler emilir, şişlikler iner, kan dolaşımınız desteklenir.