makyaj-teknikleri-2015

Hem güzel hem akıllı kadınların sitesi ‘Yüksek Topuklar’ olarak, etkileyici makyajın sırlarını açıklıyoruz! Asillik ve zarafetin simgesi mürdüm tonlarını kullanarak etkileyici makyaj nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz. Güzelliğinize güzellik katacak teknikleri öğrenemk için haberimizi okumaya devam edin.

Etkileyici makyajı uygulamaya başlamadan önce hangi bölgelerde yoğun olarak kullanacağınıza karar vermelisiniz. Gözler mi, dudaklar mı? Mürdüm, yoğun ve çarpıcı bir renk olduğu için gözlerde kullanılacaksa; dudaklarda hafif olmalıdır ya da tam tersi…

[wp_ad_camp_2]

İlgiyi nereye çekmek istersiniz?

İlk bakışta dudaklarınızın göze çarpmasını istiyorsanız; açık mürdüm tonlarında rujla harika görünebilirsiniz. Dilerseniz koyu ve mat bir ruj seçebilir, şeffaf dudak parlatıcısıyla birkaç küçük dokunuşta bulunarak ışıltı katabilirsiniz.

Bakışlarınızla etkilemeye ne dersiniz?

Göz makyajında gölgeleri seviyorsanız; kullanabileceğiniz en doğru renklerden biri mürdümdür çünkü açıklı koyulu renk seçenekleriyle istediğiniz gölge oyunlarını yapmanıza izin verir.

Göz kapaklarının tamamına mat renkli mürdüm rengi far sürün. Kaşlarınızın hemen altına ise parlak ve açık tonlarda mürdüm rengi far uygulayın. Gözlerinize yaklaşan alanda koyu mor tonlarda ince bir hat çekebilirsiniz.

Siyah ya da lacivert renkli rimelle göz makyajınızı tamamlayabilir ve etkileyici görünümü zenginleştirebilirsiniz.

sim-kalp

Yanakları canlandırmayı unutmayın

Makyajın finalini pembeye yakın tonlarda allık yaparak hem renk bütünlüğü yakalayabilirsiniz hem de yüzünüze canlı ve enerjik biri ifade kazandırabilirsiniz. Esmerseniz; açık tonlarda pembeleri, sarışınsanız; koyu tonlarda pembeleri tercih edebilirsiniz.

Pratik makyaj bilgileri

Makyajınızın gece boyunca kalıcı olması ve pürüzsüz görünmesi için makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi temizleyin. Cilt türünüze uygun bir nemlendirici krem sürüp kremin cilt tarafından emilmesi için bekleyin.

Temiz, parlak ve beyaz dişlerle kendinize güvenerek gülümseyebilirsiniz ve etkileyicilik hanesine artı beş puan ekleyebilirsiniz. Makyaja başlamadan önce dişlerinizi, iki dakika boyunca fırçalayın. Nefesinizi tazelemek için nane özlü ağız suyuyla gargara yapın.

Yüksek Topuklar öneriyor:

son-icerik

Canlı, sağlıklı ve temiz bir cildin yerini hiçbir makyaj türü tutamaz. Bu yüzden, güzel bir cilt için günde 2 litre su tüketmeye ve ne olursa olsun makyajınızı temizleyip uyumaya özen gösteriniz.