balon-kadin

Sertab Erener’in “Kendime yeni bir ben lazım” şarkısından ilham alıp, yeni yıla yepyeni bir görünümle başlamaya ne dersiniz? Yeni yıla enerji dolu bakışlar, ameliyatsız burunlar, şekilli popolar, daha güzel dudaklar ve tüm senenin tüm yorgunluk izlerini üzerinden silerek 2017’ye girmek isteyenlere Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak tavsiyelerde bulundu.

Fazla yağlardan kurtulun

Mamak, popo şekillendirmede en çok kullanılan yöntemin yağ enjeksiyonu uygulaması olduğunu söylüyor. Özellikle bel ve sırta yapılan liposuction işlemiyle birlikte bel bölgesi olabildiğince inceltiliyor. Bu yöntemle elde edilen yağ, sonrasında belli işlemlerden geçirildikten sonra dışa doğru çıkıklık, yukarı doğru yükseklik sağlayacak şekilde enjeksiyon yapılıyor ve enjekte edilerek, çökük bölgeler dolduruluyor; kalçaya yuvarlak şekil verilip yan konturun çok daha düzgün olması sağlanıyor.

Elmacık kemiklerini belirginleştirin

Elmacık kemiklerinin ve yüz ovalinin belirginleştirilmesi için de dolgu işleminin uygulandığını anlatan Mamak, bu uygulamanın aynı zamanda çene kenarındaki yığılmaları da azalttığını ve gözyaşı oluğunun doldurulmasının yüzde çok ciddi fark yarattığını söylüyor.

Daha dolgun dudaklara sahip olun

Kadınların en fazla rağbet ettiği işlemlerin başında dudak dolguları geliyor. Dudak bölgesinde abartıdan kaçınmanın önemini vurgulayan Mamak, bazılarında sadece kontür belirginleştirmenin, bazılarında ise dudağın yalnız pembe kısmını dolgunlaştırmanın yettiğini belirtiyor. dudak köşelerinden aşağıya doğru inen derin çizgiler varsa dolgularla bu görünüm de gideriliyor.

Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Aysun Bölükbaşı Mamak
Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Aysun Bölükbaşı Mamak
Ameliyatsız burun estetiği yaptırın!

Mamak, burnundan memnun olmayanlara dolgu yöntemlerini öneriyor. Estetik müdahaleler ve genellikle yüz gençleştirme işlemlerinde kullanılan dolguların burun için de kullanılmaya başlanmasıyla, hem kolay hem de geri dönüşü olan bir yöntem olarak “ameliyatsız burun estetiği”, cerrahisiz, doğal görünümlü bir buruna sahip olmak isteyenlerin tercihi oluyor. Bu yöntemle, işlemin hemen ardından kişi günlük hayatına devam edebiliyor. Botoks enjeksiyonu ile burun sırtındaki çizgiler de rahatça gideriliyor.

Derin nemlendirme işlemlerini deneyin!

Özellikle cilt kuruluğunun önüne geçmek için mezoterapi amaçlı serbest, saf hyaluronik asit (HA) enjeksiyonları yapmak ve somon DNA’sı uygulamaları ile cildi içerden nemlendirmek en ideali. Bu işlemler cilde elastikiyetini geri kazandırıyor, kalınlaştırıp sağlamlaştırıyor, aydınlatıyor; vitamin ve mineral içeriği sayesinde cildi derinlemesine nemlendirip iklim koşullarına karşı koruyor.