Senin durumunda da, maddi sorunlar zaten duruma köstekken, üstünden geçen zaman tuzu biberi olmuş. Ancak şunu söylemeliyim ki; hayatı seninle paylaşmak isteyen bir insan, bunun için mutlaka emek harcar.


Sen de girer çalışırsın, bir elin nesi var olur. Ama eğer nişanlın evlilik gibi bir sorumluluğun altına girmeye hazır görmüyorsa kendini, bence yapacak bir şey yok. Onu zorlayarak evlensen bile, ilk sıkıntıda birbirinize girer ve ayrılırsınız.


Karşındaki insanı doğru değerlendirmelisin. Onun yapabilecekleri ve yapamayacakları hakkında objektif olmalısın. Şimdi görüdüğün adam ne ise, evlendiğinde göreceğin adam da o olacak. Yani siz evlendiniz diye o bilgisayarda oyun oynamaktan vazgeçmeyecek. Tam tersi daha çok senden uzaklaşacak. Evlendik işte, al istediğin oldu, şimdi bana huzur ver diyecek. Adamın yapısı buna uygun çünkü.


Hayalinde ne var bilmiyorum ancak bana anlattığın adamdan, farklı bir davranış geliştirmesini bekleme. Şimdi burada düşünmen gereken şu: Geleceğin için kurduğun hayal bu mu?
Sevdiğini söylediğin adamın hangi özelliklerinden kopamıyorsun? Gelecekte aynı evin içinde yalnız iki insan olacaksınız, hayalindeki evlilik bu mu? Maddi sorunlar yüzünden birbirinizi tüketeceksiniz, istediğin hayat bu mu? Hepsini geç; sen böyle bir adamla mı ömür boyu yaşamak istiyorsun? Ne buluyorsun?


Bütün bunları düşünüp, sorularına kendin yanıt vereceksin ve verdiğin yanıt sonucunda yoluna devam edeceksin.


Sevgilerimle


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskilerokur mektubuMerhaba Candan Hanım,


Ben 24 yaşındayım. Temmuz 2012 de sevdiğim adamla nişanlandım. O da 25 yaşında. ………………….