Öncelikle şunu söylemeliyiz ki; eski sevgiliyi unutmak hiç kolay olmayacak! Eski sevgiliyi unutmanın yolları acısız da olmayacak, hele eğlenceli hiç olmayacak ama tek bir şey olacak: Sonunda geçecek! Aslında işin büyüsü şu, tüm yürek acılarının tek ilacı vardır; zaman! Biliyoruz, bunu daha önce duydunuz ama gerçek ve doğru olan budur: Zaman geçmeden yapılacak her şey havada kalır, hatta çoğu zaman yetersiz kalır. Ancak eliniz kolunuz bağlı durmak yerine, herkesin geçtiği emin yoldan ilerleyin.

Gönüllü olun

Öncelikle bu acıyı yaşamaya gönüllü olun çünkü bunu atlatmanın en kolay yolu kabul etmektir. Tıpkı ölüm gibi, sevdiğiniz bir insanın öldüğünü ve aranızdan ayrıldığını düşünün. Kabul ederseniz, yas tutmak daha planlı bir görev olacaktır.

Yas tutulacak

Gidenlerin ardından ağlamak ayıp değildir, kendinizi frenlemeyin ve bu acının da keyfini çıkarın. Acıklı filmler, bir kutu çikolata veya dondurma, kağıt peçete ve çeşitli yemek alternatiflerini buzdolabına koyun. Bütün hafta sonunu üçlü koltuk üstünde abur cubur yiyip, çikolatayı bitirip, şişmiş gözlerle böğüre böğüre ağlama hakkını kazandınız. Bunu sonuna kadar kullanın.

Kabul edin

Ne yaparsanız yapın, bu ilişkinin bittiğini kabul edin çünkü içten içe bir şekilde bağlantı kurarak yeniden barışma hayali üzerinde kalırsanız, bu acının süresi uzayacaktır. Öldü sayın canım, en temizi yok sayın ki; dönme şansını düşünmeyin.

Silin silin silin

Hiçbir sosyal paylaşım ortamında kontakta adını bırakmayın. Numarasını silin. Facebook, twitter, msn ve daha ne varsa, her yerden silin! Ve en önemli kural: İletişim yok!!

Nostalji yok

O birlikte oturduğunuz bank, o birlikte kahve içtiğiniz kupa, birlikte hep gittiğiniz restoran, hepsini silin, oralara gitmek yok!

Dostlar

Onunla birlikteyken ihmal ettiğiniz dostları ve ailenizi armanın tam sırası, yalnız kalmayın ve sizi sevenlerle bir arada olun.

Dağıtın

Kızlarla dışarı çıkıp sarhoş olmak, eğlenmek, dağıtmak serbest! Hadi yine iyisiniz, insan kaç kere bu krediyi kullanır ki! Şimdi çıkın ve çılgınca eğlenin…

Zaman tanıyın

Kalbinizin bir gecede tüm yaraları sarması mümkün değil. Elbette aklınıza gelecek, canınız yanacak ama hepsi zaman içinde azalacak, kalbinize zaman tanıyın.

Kendinize hatırlatın

Neden ayrıldığınızı hatırlayın. İlişkinizin neden sürmediğini unutmayın. Bu güne gelmenize neden olan olayları iyi düşünün.

Kurbağa öpmek

Siz prensi bulmak için öpmek zorunda olduğunuz kurbağalardan birinden daha kurtuldunuz. Bunu düşünün, artık hedefinize daha yakınsınız.

Yüksek Topuklar öneriyor:

İlişkideki yanlış adamı anlamanın yolları

İlişkide ayrılık sinyalleri nasıl olur?

Eski sevgiliyi geri döndürme yolları