Sizin durumunuz daha çok alışkanlıkla ilgili. Her ikinizde değişik insanlarla yola devam etme kararı aldıysanız, bu artık birbirinizi sevmediğiniz anlamına gelir. Ancak seçtiğiniz kişiler de kafanıza tam olarak uymadığı için, yine eskiye dönüyorsunuz.

Sonuçta 3 yıl uzun bir zaman. Bu süre içinde birbirinizi tanımış, iyi kötü huylarınızı öğrenmişsinizdir. Yıllar ilerledikçe, insan emek vereceği kişiye karşı daha titiz davranıyor. Hayatınıza giren insanlara aynı emeği ve özeni göstermek belki de zaman kaybı gibi geliyor. İlk hata veya uyuşmazlıkta koparıyorsunuz. Sonra da, “yine beni en iyi o tanır, onunla daha iyiydi” gibi kıyaslamalar yaparak dönüş yaşıyorsunuz.

Bu durum senin ilişkilerine karşı umarsız davranmana sebep olur. Herkesi kolayca harcarsın. Bir ilişkinin gerekliliği olan özveri ve anlayışı göstermekte zorlanırsın. Her yeni gelen insanda, hata ararsın. Kendince güvencen vardır. Nasılsa eski sevgilin orda seni bekliyordur. Ancak burada durup biraz düşünmeni istiyorum senden. Her önüne geleni emek vermeden elinin tersiyle itersen, gün gelir ortada kalırsın.

Eskisi iyi olsa zaten ayrılmazdın. Demek ki bir yerlerde hata vardı. Sen nasılsa cepte biri var diye düşünüp, sana ilgi gösterenleri harcarken; o kendine çok uygun birini bulabilir. Sen bir gün gidip kapıyı çaldığında, o kapı açılmayabilir. Sende pek çok iyi insanı ve ilişkiyi boşuna harcamış olursun. Bu duruma son verip, yoluna devam etmeni tavsiye ediyorum.

Sevgiler

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Merhaba,

Anlamsız olan eski sevgilim ve ben, 3 yıllık bir bağımız olmuştu ama aylar sonra da olsa birbirimizi görmek istiyoruz. Çevremizde o kadar insan var ama biz her seferinde yakınlaşıyoruz onla. Neden? Ne ben ne o karsı koyamıyoruz ama ayrıyız. İkimizin de hayatında farklı kişiler oluyor.

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN