Hoşlandığınız erkekle buluşmaya hazırlanırken, onun neyi sevip neyi sevmeyeceğini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizleri o gün uygulamamanız gereken güzellik trendlerini konusunda uyarıyoruz. İşte kadınların çok sevdiği ancak erkeklerin hiç hoşlanmadığı güzellik hataları

Yoğun fondöten uygulamak

Çoğu kadın, yüzünü pürüzsüz göstermek için kat kat fondöten uygular. Yoğun fondöten uygulaması, hem sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir, hem de zaman geçtikçe ciltteki kusurları daha görünür kılar. Cildinizdeki yoğun fondötenin erkeğin gömleğine bulaşma ihtimali de son derece yüksektir ve erkekler bu durumdan hiç ama hiç hoşlanmaz.

Yüzü sime bulamak

Dikkat çekmek ve ışıl ışıl görünmek için sime başvurabilirsiniz. Ancak, erkekler simin dokusundan ve görüntüsünden hiç hoşlanmazlar. Özellikle, kendilerine bulaşmasından nefret ederler. Sevgiliniz sizi öptüğünde onu buna pişman etmemek için, buluşmaya hazırlanırken simden uzak durun.

Abartılı makyaj yapmak

Çoğu erkek, kadınların doğallığını ve gerçekliğini daha çekici bulur. Hoşlandığınız erkeğe güzel görünmek için takma kirpiğe, belirgin ve yapay kaşlara, kat kat fondötene hiç gerek yok. Saatlerce makyaj yapmak yerine, sadece bir kırmızı ruj veya pembe tonlarında bir allık yeterli olacaktır. Emin olun, sevgiliniz bu görüntüden daha çok hoşlanır.

Değişik renkte ojeler

Erkekler, mor, gri, mavi, pembe, siyah gibi iddialı ve değişik renkte ojelerden pek haz etmez. Onlar için önemli olan, tuttukları ellerin yumuşacık olmasıdır. Yapılan araştırmalara göre, erkekler kadınların ellerini kendilerininkinden daha küçük oldukları için çekici buluyor. Özellikle yumuşak eller onların gözündeki kadınsılığınızı artırıyor. Bu nedenle, değişik ojeler sürmek yerine, el kreminizi daima çantanızda bulundurun.

Dudak parlatıcısı sürmek

Sevgilinizle buluşmaya hazırlanırken, dudaklarınızı daha dolgun ve çekici göstermek için dudak parlatıcısı uyguluyorsanız hata yapıyorsunuz. Çünkü erkekler, yağlı gibi duran dudaklardan hiç hoşlanmıyor. Özellikle, öpüşürken yapış yapış olan dudak parlatıcısı kendi dudaklarına bulaştığında çileden çıkabiliyorlar. Dudaklarınızı dolgun göstermek için, üst dudağınızın ve alt dudağınızın ortasına aydınlatıcı uygulamanız yeterli olacaktır.

Saçları spreye boğmak

Erkekler, kadınların yumuşacık saçlarından çok hoşlanır. Değişik bir tarz yaratacağım derken saçlarınızı spreye boğmayın. Özellikle, abartılı topuzlara sıktığınız spreyler komik bir görünüme neden olur. Doğal, uğraşılmamış gibi görünen saçlar her zaman daha çok beğenilir. Sevgiliniz ellerini saçlarınızda dolaştırdığında yumuşacık olmalı.

Doğallıktan uzak kaşlar

Kaşlar, yüzün ifadesini anında değiştirdiği için çok önemlidir. Yanlış doldurulan kaşlar, sizi olduğunuzdan daha farklı gösterebilir. Erkekler de, doğallıktan uzak kaşlardan hiç haz etmez. Kaşlarınız seyrekse ve illa boyayacağım diyorsanız, kaşlarınızı doğru kaş ürünüyle doğal bir şekilde doldurabilirsiniz.

Erkeklerin hoşlanmadığı güzellik hatalarını öğrendiniz.

 

Makyaj