Kadın erkek ilişkilerinde denge sağlamak için dinlemek, anlamak ve buna göre hareket etmek önemlidir. Erkeklerin hoşlanmadığı davranışları öğrenip, kendinizi değerlendirip gerekirse değişim yapabilirsiniz. Ancak, dikkat edin: Bu tamamen kendinizi değiştireceğiniz anlamına gelmiyor; kişiliğinizi koruyun ancak gerçekten rahatsız eden davranışlar varsa yenilemek için çaba gösterin.

Hemen ciddi ilişki istemek uzaklaştırıyor!

Kadınlarda birine ait olma isteği var ancak daha yeni tanışmışken “biz şimdi neyiz, ilişkimiz ciddi mi, evlenecek miyiz?” tarzında sorular beni çok uzaklaştırıyor. Bu resmen, bir mağazaya gidip “kazak bakacağım” dediğimde, “alacaksanız raftan indireyim, yoksa boşuna uğraşamam” diyen tezgahtara benziyor. Ama bir düşünün, kazaklara bakmadan alıp almayacağıma nasıl karar veririm? Kadınların bu davranışı beni gerçekten rahatsız ediyor. İki kez gördüğüm biriyle ciddi olup olmadığımı nasıl bilebilirim ve bu nasıl bir garanti talebidir; anlamıyorum!

Ölçüsüzce konuşmak rahatsız ediyor!

“Gizem önemli. Bir kadınla telefonda konuşuyordum ve ilk konuşmamızda sevişebilmemiz için kilo vereceğini söyledi. Bir erkeğin, ilk seferde sevişmekten konuşulmasına ne kadar ihtiyacı vardır?”

Sorumsuz davranışlar soğutuyor!

“Hayatı ya da işi olmayan kadını beğenmem. Ya da kirli bir şöhreti olan… Ya da kafadan çatlak eski bir erkek arkadaş vakası olan… Sorumlu kadın beğenirim.”

Görgü kuralları olmayan kadınlar var!

“Kadın tuvaletteyken banyonun kapısını her zaman kapamalı. Tuvaletteki bir kadını seyretmenin gerçekten iğrenç olduğunu düşünüyorum. Erkeğin görmesi için kadın pedlerini ve ıvır zıvırı da ortalıkta bırakmayın. Bunu görmek hoşumuza gitmiyor.”

Maddiyata fazla önem uzaklaştırıyor!

“Çok maddeci kadın heyecanımı söndürür. Ne tür ayakkabı giydiğime veya ne tür saat taktığıma ya da ne tür arabam olduğuna dikkat ederse arkamı dönüp giderim.”

Dozu kaçan kıskançlık hoş değil!

Erkeklerin hoşlanmadığı davranışlar arasında aşırı kıskançlık var. “Kadının kıskanç olması heyecanı söndürebilir. Bir kez, biriyle buluşmuştum, uzun sarı saçlı bu kişi yanımızdaki arabaydı. Buluştuğum kişi beni ona bakmakla suçladı. Bana erkeksi geldi.”

Herkesin yanında kavga rahatsız ediyor!

“Kadının başkalarının önünde kötü görünmeme yol açmasını sevmem. Beni arkadaşlarımın yanında eleştirmesi veya küçük düşürmeye çalışması hoşuma gitmez. Yanlış bir şey yaparsam bunu evde çözmeliyiz.”

Eve gelince huzursuzluk istemiyor!

“Yorucu bir günden sonra erkek eve geldiğinde bırakın, yarım saat kendi istediğini yapsın. Geldiğini bilin, onu öpün ve ihtiyacınız olan şeyi hemen üzerine yıkmayın.”

Erkeğe odaklı yaşamak soğutuyor!

Kadın, erkeğe onu dünyasının merkezine koyduğunu belli etmemelidir. Bir kız, ilk kez benimle buluşmak için üç saat hazırlandığını söyledi. Biraz çok fazla.”

“Erkeğe evde oturup aramasını beklediğinizi ya da bütün hayatınızın o olduğunu belli etmeyin.

Erkekler aşırı ısrardan hoşlanmıyor!

“Kadının peşimizden koşması heyecanı söndürür. Sürekli arayan, buluşma için ısrar eden kadınlardan hoşlanmıyorum. İzin versin de onu özlemek veya aramak için ben harekete geçeyim.”

Evlendikten sonra değişme korkusu var!

“Her erkeğin korkusu evlendikten sonra kızın saçını kestirmesi, bol bol kilo alması ve sevişmekten vazgeçmesidir.”