Biz kadınlar için erkekler “basit” olabilir çünkü bizim kafamız fazla komplike çalışıyor. Bazen de gereksiz çalışıyor. Bu kadar ayrıntı, fazlalık, yük, kuruntu ve endişeden yorgun düşüyoruz sonunda.

O yüzden erkekler biraz basit geliyorlar bize. Biz de onlar için haklı olarak fazla teferruatıçıyız. Yine de erkekler bizim kadar şikayet etmezler ilişkiden ve aslında bizim kadar beklentileri olmasına rağmen çoğunun, muhtemelen fırsat bulup anlatamazlar. Bize değil, kendilerine…

Aslında onların da dırdırı vardır. Bir konuyu kafaya takarlarsa uzadıkça uzar. Askerlik ve okul günleri mesela, bir türlü bitmez. Bizim onlara yaptığımız bir sakarlık, aptallık, saçmalık ise ellerindeki en önemli kozdur. Ancak merak diyorum, acaba bunu yapmayı bizden öğrenmiş olabilirler mi?

Sabah seksini sevmelerinin sebebi, güne güzel başlamalarıdır. Kendilerini istenilen, hala talep gören bir adam olarak hissetmelerini sağlar. Sizin de reddedildiğiniz zaman kendinizi beğenilmemiş hissettiğiniz olmadı mı? Bunu hatırlayın!

Sürekli ilgi bekleyen çocuklardır bir yanıyla erkekler. Bizim kafamızda kollarının, kanatlarının altında gücü ve huzuru bulduğumuz dev adamlar olma hayallerinin yanı sıra, onlar da güçsüz olabilen, ağlayan, incinen insanlardır. Belki de üstlerine çok sorumluluk yüklüyoruz, öyle değil mi?

hernani-raga

Anneleri tarafından günde üç öğün peşlerinden koşularak şımartılan, sırtına ter için havlu konulan erkek çocuklarının, birkaç yıl içinde bir kadınla karşılaşıp, bir anda aslan kesilmesini beklemek tuhaf değil mi? Ne zaman avcı oldu bu çocuk, ne zaman kurt oldu, aslan oldu da, bizi dünyanın kötülüklerinden koruyacak? Evde hala annesi üşümesin diye odasına girip üstünü örtüyor. Yani, biziz o anneler…

Aşk, kadın, evlilik, ev, sorumluluk, para derken, adamların bilgisayar programları çöküyor. Bilmedikleri bir dilde, bilmedikleri bir hayattan gelen beklentiyi karşılamak zorunda kalıyorlar.

Aslında pek çok erkek de bizler gibi, başını koyup şefkat bulacağı ve güçlü olmak zorunda kalmayacağı bir omuz arıyor. Hayat o kadar zorlu şartlarda ve modern yaşam öyle büyük bir cephaneyle üstümüze geliyor ki; erkeklerin de kaçacak bir yer araması artık bana olağan geliyor.

Onların da aşka ihtiyacı var. Çok üstüne gitmesek mi acaba? Zaten baksanıza gitsek de işe yaramıyor. Hem işler daha çok çığırından çıkıyor, hem adamların genetiği bozuluyor. En iyisi fazla kurcalamayın, bu yeni modeller çabuk bozuluyor….

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.