mutlu-kadin-erkek

Birlikte olduğunuz erkeğin beğenmediğiniz özelliklerini değiştirebilir misiniz? Masaldaki gibi bir kurbağayı öpüp prense dönüştürebilir misiniz? Bu soruların cevapları için İlişki danışmanı Candan Ünal’ın fikirlerini aldık. Erkekleri değiştirmenin yolları var mı, uzmanından öğreneceksiniz!

Onu çok seviyorsunuz ancak sevmediğiniz bazı huyları var. Onlar da olmasa, neredeyse mükemmel olacak; yani neredeyse… Peki değiştirebilir misiniz? Belki! Ama denemeden bilemezsiniz, öyle değil mi? İşte size, erkekleri değiştirmek için bazı küçük taktikler, belki işe yarar…

Önce cep telefonu, ardından Mp3, onun ardından laptop, sonra tablet, İpad, iphone ve daha neler neler… Sevgiliniz tam bir teknoloji meraklısı’ Bir teknoloji mağazasının önünden içeri girmeden geçemiyorsunuz ve girdiğinizde de muhtemelen gözü sizi görmüyor. Bazen arkadaşlarıyla konuştuğu dili bile anlamıyorsunuz. Hele bir de oyunun başına oturursa, dünyayı unutuyor!

İlk başta şunu bilin ki; Erkekleri değiştirmenin yolları olarak ilk aklınıza gelen fikirlerden biri olan, onu terk etmekle tehdit etmeniz asla işe yaramayacaktır. Onun teknoloji tutkusuna eşlik etmeli ve ilgileniyor gibi yapmanız, terk etme tehditlerinden daha başarılıdır. Çivi çiviyi söker atasözü burada çok işe yarayacaktır. Siz ondan önce teknolojik ürünlere bakıp, en son çıkan bir ürünü satın alın mesela. Onun en yoğun olduğu zamanda yeni çıkan bilmem ne marka bir teknolojik ürün için, kolundan çeke çeke mağazaya götürün. Bir müddet hayatınızın en önemli şeyi bu ürünler olsun. Hatta becerebilirseniz, bir oyunu ondan daha iyi oynayın ve hevesi kursağında kalsın.

[wp_ad_camp_2]

Sonra bir akşam alıp yemeğe götürün ve o daha sofrada tabletini eline almadan önce, geçen gün teknoloji mağazasında sizinle ilgilenen o adamdan bahsedin. Hangi adam mı? Ne bileyim, artık bu da sizin hayal gücünüze kalmış! Sizin dikkatinizi çekebilmek için bütün teknolojik bilgisini size aktaran şu adam hani… Sevgiliniz bir zaman sonra artık zamanını bilgisayarla değil, sizinle geçirecektir!

Ailenizi ve arkadaşlarınızı sevmeyen bir erkekle birlikteyseniz, yaşam sizin için çok zor olabilir. Ancak bu konuda objektif olduğunuzdan emin olun. O sizinle birlikte olmak istiyor, ailenizle veya arkadaşlarınızla değil. Acaba siz de durumun biraz dozunu kaçırmış olabilir misiniz? Değil mi? O zaman birkaç yöntem deneyebiliriz.

Öncelikle onu dinleyin! Neden ailenizi veya arkadaşlarınızı sevmediğini, onlarla neden görüşmek istemediğini öğrenin. Belki kendince çok haklı sebepleri vardır. Ancak cevapları sizi pek tatmin etmediyse, onların sizin için önemini açıklayın. Onları enden sevdiğinizi, geçmişte sizin için neler yaptıklarını, şimdi bulunduğunuz yere gelmenizde onarlın payını anlatın. Onlarla ortak noktaları var mı, bunu konuşun. Belki hep birlikte yapılacak sevebileceği bir aktivite bulabilirsiniz. Ancak sizin de onun çevresinden görüşmek istemediğiniz kişiler varsa, siz de karşılığında onlarla olmayı teklif edin.

Sevdiğiniz erkeği değiştirmeye çalışmadan önce, durup bir düşünün. Sizin sahip olduğunuz davranışlardan acaba hangilerini o değiştirmek isterdi? Unutmayın ki; insanların alışkanlıkları bile çok zor değişirken, kişilik özelliklerini değiştirmeye çalışmak, neredeyse imkansızı başarmak gibidir. Ve iyice bir düşünün bakalım, şimdi sizi deli eden bu özelliği, ilk tanıştığınızda yok muydu? Erkekleri değiştirmenin yolları var mı konusunda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum.

Yüksek Topuklar öneriyor: