California Cevizi
California Cevizi

Erkekler Neden Bizi Anlamaz?

Bizim bir derdimiz, sıkıntımız olduğunda en yakın arkadaşımızla, sevgilimizle, eşimizle konuşmak isteriz. Konuşurken çözüm üretiriz. Erkekler ise; düşünerek çözüm ararlar, bu yüzden canları sıkkınken konuşmazlar.

 

Bir kadın, “neyin var” sorusuna “hiçbir şey” diye cevap verdiğinde, erkek için bu gerçekten hiçbir şey anlamına gelir. Israr etmek, arkasında ne olduğunu kurcalamak, konu kadın olduğunda akıllarına gelen bir eylem değildir.

 

Erkekler pisuvara işemeye alışık oldukları için, tuvalete girdiklerinde etraflarında başkalarının olmasını yadırgamazlar. Evde tuvaletin kapısı açık işeyebilmelerinin nedeni budur. Aynı nedenden siz banyo yaparken içeri girip işer, su sesi eşliğinde sizinle sohbet eder ve siz duşun altında hiç hareketsiz dururken konuşmaya devam edip, sonunda suskunluğunuzdan sıkılıp sifonu çekip çıkarlar.

 

Erkekler maç seyrederken sorularımıza cevap vermiyorlar ya; bunun sebebi iki işi yapmaları gerektiğinde birinin mutlaka eksik kalması gerekliliğinden kaynaklanıyor. Oysa bizim televizyonda dizi izlerken oje sürmek, aynı anda mesenger’da arkadaşımızla dizinin kritiğini yapmak, kahve ve sigara içmek ve aynı anda telefonla konuşabilmek gibi bir özelliğimiz var. Yaratılış meselesi!

 

Erkeklerin cesur oldukları hakkında ortada dolaşan cümlelerin hepsi akıllı kadınlar tarafından çıkarılmıştır. Erkekler çabuk gaza gelirler. Onlara cesur, akıllı ve güçlü olduğunu söylediğinizde, bunun altında ne olacağını düşünmez. Çünkü eşi kendisine çiçek getirdiği için aldatmış olacağını düşünebilen beyne sahip tek varlık kadındır.

 

Kadınların saçının uzun aklının kısa olduğunu ilk söyleyenin de, akıllı bir kadın olduğunu düşünüyorum. Kim bilir hangi zor durumdan yırtmak için aptal numarası yapmıştı?

 

Erkeklerde G noktası diye bir yer yoktur çünkü erkekler tamamen G harfinden yapılmıştır. Doğal olarak bizim G noktamızı bulmalarını beklemek, çoğu zaman hayal kırıklığı yaşamamıza neden olur. Onların kılları, pedikürsüz ayakları, sevişirken kendilerini verememelerine sebep değildir.

 

Bize eziyet olarak verilmiş ne varsa, hiçbiri onlar için sorun teşkil etmez. Biz ne kadar detaycı ve ayrıntıya önem veren varlıklarsak, onlar da o kadar genele bakan ve geniş açıdan görmeye programlanmışlardır. O yüzden bizi anlayamazlar!   


Ama şunu da söylemek istiyorum: ben de bu erkeği anlamıyorum! Seni de mi Allah Yarattı Abi? :))

 

Noah Mills

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

 

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

Twitter: @candanunal

 

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

 

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

14 Yorum

 1. [b]”Erkeklerde G noktası diye bir yer yoktur çünkü erkekler tamamen G harfinden yapılmıştır. Doğal olarak bizim G noktamızı bulmalarını beklemek, çoğu zaman hayal kırıklığı yaşamamıza neden olur.”

  Koptum :)[/b]

 2. Bayıldımm 🙂 Kendimi erkeklerden binlerce kat seviye üstte hissettim 🙂 Size bayılıyorum iyiki varsınız !

 3. ancak bukadar samimi olunur ,sanki yanımdasınız ,sohbet ediyoruz bende gülerek eşlik ediyorum size 🙂 harikasınız… anlayamazlar çünkü onlar marstan biz venüsten…

 4. [b]Yasemin,

  Allah’ın hikmetinden, büyüklüğünden sual olunmaz tabii ama neden böyle erkekleri Güney Amerika bölgesine göndermiş? Bkz: Biscolata erkekleri :)[/b]

  [quote]allah onları özene bezene yaratmış, ne kadar büyük olduğunu görelim diyee :)))))))))))[/quote]

 5. ÇOK GÜZELDİ YA KOPTUM GERÇEKTEN Erkekler pisuvara işemeye alışık oldukları için, tuvalete girdiklerinde etraflarında başkalarının olmasını yadırgamazlar. Evde tuvaletin kapısı açık işeyebilmelerinin nedeni budur. Aynı nedenden siz banyo yaparken içeri girip işer, su sesi eşliğinde sizinle sohbet eder ve siz duşun altında hiç hareketsiz dururken konuşmaya devam edip, sonunda suskunluğunuzdan sıkılıp sifonu çekip çıkarlar:)))

 6. TAM TARİFİ BU OLSA GEREK BAZI ERKEKLER KADINLARI AŞALAMAKTAN KÜFÜR ETMEKTEN VE KÜÇÜK DÜŞÜRMEKETN ZEVK ALIYOR VE DE DÖVMEKTEN İSTEDİĞİ KADAR SEVİYORUM DESİN SEVGİLİSİNE VURMAYA KALKAN ERKEK ONU SEVİYOR OLAMAZ
  BUNLARI MARİFET BİLEN İNSANLARI DA KINIYORUM
  ÇOK ŞEY BİLMEK ÖNEMLİ DEGİLDİR HADDİNİ BİLMEDİKTEN SONRA DİYORUM

 7. bize eziyet olan ne varsa demissiniz neden biz manikurle pedikurle ugrasalim..bizim tirnaklarimiz saclarimiz onlarinkinden dahami iticide!!biz kadinlar kendi kendimize ediyoruz!! dekolde mini etek nerdeyse ic camasiriyla dolasir olduk ..kime bu gosteris sorarim size..erkekler neresini aciyor bize begendirmek icin?BIZ YAPTIK ONLARI BU KADAR YUZSUZ…

Yorum Yapın

vestel