Arayacağını söylüyor, aramıyor… Buluşacağınız gün son dakika iptal ediyor… Doğum gününüzü hatırlamıyor. Acaba, erkekler neden bu kadar umursamaz? ‘Yüksek Topuklar’ editörleri olarak umursamaz erkekleri değerlendirdik, bakın ortaya nasıl sonuçlar çıktı!

 • Yedekte başka kadın tutuyor!

Umursamaz davranan erkeklerin bizce en önemli sebebi, yedekte başka bir kadın hatta kadınlar tutuyor olmasıdır. Vaktini başka kadınlarla değerlendirdikleri için size enerjileri kalmıyor. Acımasızca bir bakış açısı olabilir ama söz verdiğinde aramayan erkeğin mutlaka bir B planı, pardon B kadını vardır.

 • Maalesef size değer vermiyor!

Eğer, erkek olmanın ne anlama geldiğini çözmüş bir adamla birlikte olduysanız; kadına değer verdiğinde nasıl davrandığını görmüşsünüzdür. İş yerinde sorun yaşadığınızda yanınızda olur, onu görmek istediğinizi zaten bilir ve buluşmak için fırsat yaratır. Aman kızlar, ‘çok yoğunum, o yüzden ilgilenemiyorum’ yalanını yemeyin! Bugün Amerika’nın başkanı Donald Trump ile birlikte olsanız bile, sizi aramanın bir yolunu bulacaktır. Yani diyoruz ki en önemli mevkiideki erkekler bile arar, yoğunluk bahanesine aldanmayın! Ne yani, evinize veya işyerinize yakın bir yerde buluşup kahve de içemeyecek kadar yoğun mu? Hay Allah, bu adamın pardon oğlan çocuğunun duş alacak, yemek yiyecek kadar da vakti yok demek ki! Çok saçma değil mi? İşte, ‘yoğunum’ yalanı da bu kadar saçmadır. Size değer veren bir erkek, günlük sorunlarınızla bile ilgilenir, çözüm arar… Ancak, umursamaz davranıyorsa maalesef bu size değer vermediğini gösteriyor.

 • Çantada keklik kabul ediyor!

Erkeklerin üzerine düştüğümüzde egoları tavan yapıyor, kendilerini çok mühim zannediyorlar! Eğer, siz onu sürekli arıyor, özel ihtiyaçlarıyla ilgileniyor, her çağırdığında koşarak gidiyorsanız sizi garanti kadın olarak görüyordur. Eskilerin deyimiyle çantada keklik olarak değerlendirdiği için umursamaz davranabiliyor. Birincisi, kendinizi başka aktivitelerle oyalayın ve bu erkeklerin üzerine çok düşmekten vazgeçin. Yapacak iş mi yok? Açın internetten eski dizileri izleyin ama kendinizi tutun ve hak etmeyen adamlara çok değer verip ilgi gösterip şımartmayın. 

 • Karakterinde adamlık yoktur!

Normal şartlarda, bir erkek için jest yaptığınızda size teşekkür etmesi, minettar olması gerekir. Ancak, siz onu mutlu etmek için çaba gösterirken o umursamaz davranıyorsa; karakterinde adamlık yok demektir. Çünkü, gerçek bir erkek, kadının onun için yaptıklarını görüp takdir eder ve karşılığını vermeye çalışır. Biz, kız arkadaşımız yeni işe başladığında bile kutlama çiçeği gönderiyoruz. Bir zahmet sizinle flört eden adam da bunu yapsın. Ama çiçek göndermek ne demek, aramıyor bile değil mi? Görüyorsunuz işte, karşınızda adam gibi adam yok.

 • Bazı erkekler çok tembeldir!

Aslında, bazı erkekler size değer verir ancak bunu göstermek için çok tembeldir. Çiçek almak aklından geçebilir ama yapamaz çünkü ‘şimdi kim uğraşacak?’ diye düşünür. Her şey ayaklarına gelsin diye bekler, özen göstermeden mükemmel bir kadınla birlikte olmayı isterler. Diyelim ki bir şekilde bu umursamaz adamla evlendiniz, gelecekte ne olacak? Çorabını salonun ortasına atacak, asla arkasını toplamayacak hatta kendini o kadar bıracak ki ter koktuğunda bile yıkanma gereği duymayacak. Neden? Çünkü, bu oğlan çocuğu tembel ve siz ona verdikçe daha fazlasını isteyecek kadar bencildir. 

 • Umursamaz erkeklere nasıl davranmalı?

Kızlar, dünyada milyonlarca erkek var! Umursamaz erkeklerle vakit kaybedip değerli ömrünüzü harcamayın. Belki, pek çok sitede karşınıza erkekleri kendine bağlamanın yolları gibi tavsiyeler çıkacaktır, hatta kesin size “gizemli olun” diyeceklerdir ama karşınızda umursamaz bir erkek varsa, yapacağınız en doğru taktik ona yol vermektir. Önünüzdeki maçlara bakın. Bir oğlan çocuğunu adam etmeye, değiştirmeye çalışmayın. Umursamaz erkekleri yola getirmek diye bir şey yoktur; üzülmek ve zaman kaybetmek vardır. Kendinize bu işkenceyi yapmayın, ömrünüzü bozuk para gibi harcamayın!

Tamam, belki birkaç buluşmada uygun olmadığınızı söylerseniz üstünüze düşer. Belki ters davranırsanız, hatasını anlamaya çalışır ama bu sadece birkaç gün sürer. Atalarımız ne güzel söylemiş: Boş çuval dik durmaz diye… İşte, umursamaz erkekler de böyledir; içi boş olduğu için birkaç taktikle düzelir gibi olsa da sonra hemen eski haline döner.

Tabii herkes kendi ilişkisinin kaderini yaşar, bıkana kadar o oğlan çocuğunu yola getirmeye çalışırsınız. Sonra üzerinden yıllar geçer ve ‘hiç gerek yokmuş’ dersiniz. Bizi dinleyin kızlar, dünyada milyonlarca erkek var ve şansınızı onlarda deneyin!

Gerçek bir erkek nasıl olur?

Haydi, bir de gerçek erkeğin tanımını yapalım ki gelecek flörtlerinizde aklınızda olsun.

 • Doğum gününüzü hatırlar, küçük veya büyük fark etmez bir hediye alır.
 • Dışarıda yemek yemeye karar vermişseniz, önceden rezervasyon yaptırır.
 • Bir süre sizden haber alamadığında merak eder, telaşlanır.
 • Ortak hayallerden, gelecek planından bahseder.
 • Özellikle ilişkinin ilk günlerinde arabanın kapısını açar.
 • Hastalıkta, işte kötü günler geçirdiğinizde, arkadaşlarınızla aranız bozulduğunda yanınızda olur.
 • Arayacağım dediği zaman arar, geliyorum dediği zaman gelir.
 • Kendine özen gösterir, şık giyinir, mis gibi kokar.
 • Yanınızda lahmacun yemeye bile çekinir! Enteresan bir detay ama ilişkilerin kırılım noktalarından biri budur.
 • Ailenize, arkadaşlarınıza saygılı davranır, onların gönlünü almak için jestler yapar.
 • Öyle adamlar var ki çaya kaç şeker attığınızı bilir, hatta şekersiz içiyorsanız ona özellikle dikkat eder.
 • Siz ona bir iyilik yaptığınızda mutlu olur ve mutlu olduğunu belli eder. Sizin için daha büyük bir iyilik yapar.
 • Hafta sonu için sürpriz tatiller veya organizasyonlar düzenler. Sizi mutlu etmek için çaba gösterir.

Umursamaz erkekler bunları yapar mı? Tabii ki hayır! Onlar ister ki size nasıl davranırsa davransın, hep yanında olun. Her çağırdığında koşarak yanına gidin, yatağını paylaşın, kadınlığınızı sunun… Peki, siz kendinize sorun: Sizi hak edecek ne yaptı? Hiçbir şey! Kendinizi bu oğlan çocuklarına heba etmeyin, ömür geçiyor. Pişman olmadan yoldan dönün.